1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Remélhetőleg visszajön a cica! Többször előfordult már, hogy macskák több nap, esetleg több hét kóborlás után hazaértek (mikor valaki magával vitte a gazdátlannak vélt állatot, ám az hazatalált). Az is lehet, hogy hétvégén véletlenül bezárták egy épületbe. Ilyenkor szerencsére elég sokáig bírják a megpróbáltatásokat, akár 1 hét bezárás után is hazaszaladnak! Mindenképpen keresni kell mindenfele, hangosan kiáltva a nevét és érdemes sok helyre "falragaszokat" is kitenni az utcákon és az állatorvosi rendelőkben is. Remélem mihamarabb előkerül a cica.
Valószínű, hogy köldöksérve van. Ha nem fájdalmas, és jó az állat általános állapota, akkor nem kell bántani. Egyébként csak műtéttel oldható meg.
Sajnos ezt vizsgálat nélkül nagyon nehéz megmondanom. Allergiás, de akár parazitás megbetegedés is lehet. Javaslatom, hogy mielőbb keressen fel vele egy állatorvost, mielőtt súlyosbodna a baj.
A hasterime növekedésnek számos oka lehet, a kutyáknál a májbetegség nem nagyon jár ascitessel. Alapos és sürgős orvosi kivizsgálás szükséges!
Erre a kérdésre válaszom rövid: a hüllők nem szoktak a víz aljára tojást rakni, főleg nem a teknősök, hiszen a partra rakják a tojásaikat! A másfél méter mély tó nem minden teknősnek elég mély az áttelelésre!