1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Az altatásnak megvannak a rizikói (érzékenyen reagál a szerre, vagy nehezen viseli a szervezet a beavatkozát) de ha nem javul az állapota akkor indokolt lehet a gerincfestés és a műtét is,de ezt az ellátó állatorvos tudja megítélni Műtét után nincs garancia semmire, de lehet hogy javulás csak ezzel érhető el
Az eset elég rosszul hangzik. Ha meg szeretné tudni az okot, akkor diagnosztikai kórboncolást javasolnék.
A kamillateás mosogatás egyszerűbb kötőhártyagyulladásra hasznos lehet (bár van egy kis szárító hatása), ha azonban erre nem javul, akkor antibiotikumos szemcseppre lesz szükség, úgyhogy feltétlen vigye a cicákat állatorvoshoz...
- A kutya egyrészt azért rág, mert unatkozik, és nincsennek a szellemi és fizikai igényei kielégítve. Napi 3 x 1 óra játék, futás, szimatolás, labdázás, biciklizés után kevés kutya kezd el rágni valamit. Másrészt mert a játékai, rongyai, fadarabjai unalmasak és íztelenek. Próbáljon letenni a teraszra egy bikacsököt vagy egy kutyák részére forgalmazott velős csontot és írja meg, hogy melyiket választotta a kutya ! - Léteznek az ön elgondolásának megfelelő spray készítmények, de sok esetben a csípős paprikás bedörzsölés is eredményre vezet.