1426. Hogyan válassz vadászgörényt? A származás
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Hogyan válassz magadnak görénykölyköt? Segítünk, hogy gazdi és vadászgörény egymásra találhassanak.
Az egészséges tengerimalac szeme csillogó és tiszta, mindenféle homálytól mentes. Az orra szintén tiszta, szőre pedig fényes. Mivel a tengerimalac zsákmányállat, ezért esetleges betegségének tüneteit a végsőkig leplezni próbálja. Ha gubbaszt, nem eszik, nem iszik, nem ürít az már súlyos állapot, amivel azonnal egzotikus állatorvost kell felkeresni.
Sok törpepapagáj tulajdonos számára nem csupán a megfelelő minőségű eledel, és a szakértelemmel berendezett kalitka jelenti a gondoskodást; ők madaraik szívügyeire is odafigyelnek. Ehhez persze nem árt megtudni, hogy milyen nemű szerelemmadárnak is nevezett tollas barátjuk. Ám ez nem is olyan egyszerű feladat!
Gyógyító kutyákról már sokat hallottunk, az idősek otthonába és kórházakba bevitt terápiás kutyákról is, egy amerikai kutatás pedig bebizonyította azt, hogy a képzett kutyák már korai stádiumban képesek érzékelni az emberek rákos elváltozásait. Hogy hogyan? Lássuk!
Kutyahűség van, és "csibészség" is akad bőven a kedvenceink részéről. De vajon megbánják -e a tetteiket? Sok gazda látta már a kutyája átszellemülten bűnbánó tekintetét, ha leszidja egy-egy tiltott dolog elkövetéséért. Valódi a megbánás? Vagy csak már túl jól ismernek, bennünket, embereket?
Ez főként attól függ, hogy Ön milyen szakértelemmel, mennyi időt szán a nevelésére, gondozására, tanítására és mennyi időt tölt el közös éllettérben a kutyával. Kb. 2 hét és 2 hónap között.
Ahogy nő a gida a másik tőgyre is rá kellene szoktatni. Fogyasztható a tej (egészséges állatról lévén szó).
Ha egy kutya vagy macska embernek sérülést okoz, az állatot mindenképpen hatósági állatorvosi megfigyelés alá kell vonni 2 hétre, és ennek a megfigyelésnek az eredményétől függően döntenek arról, hogy a sérült embert kell-e oltani veszettség ellen, vagy sem? Az állat persze ezer más okból is lehet beteg, de az eljárás ettől függetlenül ez. Javaslom, sürgősen keresse meg a lakóhely szerinti hatósági állatorvost, illetve a helyi ANTSZ-t is.
Egy 8 hetes kutyakölyöknek százféle baja lehet, akár hirtelen is, így csak nagyon általánosságban lehet erről bármit mondani. Bizonyára lázas, ettől lehet a gyengeség, a remegés. A leghasználhatóbb tanács az, hogy minél előbb vigyék el állatorvoshoz!
Kérem vigye el az állatorvoshoz, valószínűleg egy Röntgenvizsgálatra lesz szükség.