1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Kedves Gazdi! A kutyus állapotára és korára való tekintettel első lépésben mindenképpen egy alapos állatorvosi vizsgálatot javaslok (laborvizsgálat, hasi ultrahang, EKG). Ha ez megtörtént, akkor Önnek, mint az állat új gazdájának, kell eldöntenie, hogy milyen típusú kezelést szeretne: szokásos ill. alternatív gyógymódok (szelíd gyógymódok, pl. homeopátia). Ha ez utóbbit választja, akkor én magam is tudok Önnek segíteni, de ez esetben a levelében leírtakhoz képest jóval több információra lenne szükségem, ahhoz, hogy kedvence számára az egyedileg legmegfelelőbb, leghatékonyabb terápiát tudjam nyújtani. 06 (20) 928-4425 Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea
A Kutyával, vagy az Apjával ??? :) Mindent újra kell kezdenie az elejéről, ezzel együtt teljesen megszüntetni az Apja és a Kutya közötti kapcsolatot: - kontaktus erősítés - falkarangsor kialakítás és erősítés - közös séták, játékok - engedelmességi gyakorlatok tanítása pozitív megerősítéssel
A tüzeléstől valóban nem lesz terhes, mert ahhoz párosodni kell egy kan kutyával. Úgyhogy, ha megoldható a fiúk biztos távoltartása, akkor ezzel nem lesz gond. Az viszont azért nem egészen megnyugtató, hogy ilyen rövid idő alatt ennyiszer tüzel. Ezt azért jó lenne kivizsgáltatni, hogy mi áll ennek a hátterében. Úgyhogy, én azt ajánlom, keressenek egy jó szaporodásbiológus állatorvost, aki megfelelő vizsgálatokkal kiderítheti, hogy minden rendben van-e a petefészkeivel, nincsenek-e ciszták rajtuk, rendben van-e a hormonháztartása, stb.
Kedves Besszi! Természetesen dzsungáriai törpehörcsög is ehet tejtermékeket, érdemes heti rendszerességgel adni nekik. Ha babás a hörcsög 3 naponta is adható, azonban ilyenkor tejet nem érdemes, és nem is jó nekik adni, mert káros lehet a magzatokra nézve. Ha már nincsenek kölykök, vagy a kis hörik elérték a 2 hónapos kort, kis mennyiségben akár tejet is kaphat, ha áztat bele egy kis zabpelyhet, vagy natúr kukoricapelyhet, ilyesmit. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kivizsgálásra lenne szükség, hogy biztosan atkáról van-e szó? Nem kizárt az allergia sem. Legjobb lenne bőrgyógyászati szakrendelésre vinni őt,ha van ilyen lehetőség a lakóhelye közelében. Ha szőrtüsző atkája van, segíthet az Advocate spot on csepp. Beszerezhető az állatorvosánál,vagy állatpatikában.