1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Alapfeltétel a falkarangsor, az engedelmesség - ami nélkül a kutya nem érheti el a kiegyensúllyozott állapotot. Bővebben itt olvashatsz a témáról: Így neveld tudatosan a kutyádat!
Kedves Viki! Nem probléma, ha "házi kosztot" kap, csak próbálják meg vegyesen, tehát ne csak húst, hanem mellé rizst, vagy ha főznek pl. húslevest, kaphat belőle tésztát, sárgarépát is (puffasztó természetesen ne legyen, ilyen pl. a bab, lencse).... Ha nem eszi a tápot nem baj (bár én többfélét kipróbálnék, nem csak a "nagy" márkákat), próbálja meg belekeverni a főtt ételbe. A hús is lehet "változatos": nemcsak csirke, marha, pulyka létezik, ott van a hal, vad, bárány stb... Egyébként szerintem szerencsésebb, ha kedvence vegyesen kap tápot, és otthoni/főzött ételeket.
Üdvözlöm! Ezt azért teszik, mert a teknősök így udvarolnak egymásnak. Félreértések elkerülése végett.. két him teknős ugyan úgy udvarol egymásnak mint egy hím a nősténynek.. így ebből ivart meghatározni illetve az ivarukra következtetni nem lehet Üdv-ÉVa
A mókusok a magányosak, csak a párzás idejére jönnek össze, de a ketreces tartásban az ellentétes nemű egyedek jól eltűrik egymást, összebújva alszanak, ritkán veszekednek, nagyon szépen elvannak egymás mellett. Azt állítják, a szabad természetben nincs állandó területe, de 100-800 hektár földterületen érzi jól magát, és itt megtalálja a létfenntartásához szükséges élelmet, búvóhelyet. Nekem ez a mókusház nem tűnik nagynak, 3nak meg pláne nem, nagyobbra lenne szükség. további infó: http://5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=00OuL2xQ_n
A legvalószínűbb ok a prosztata gyulladása lehet, de a húgyhólyag megbetegedése is okozhatja a leírt tüneteket. Ennek kiderítéséhez ultrahang vizsgálatot és a vizelet bakteriológiai és antibiotikum rezisztencia vizsgálatát javaslom.