1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Nem valószínű, hogy van köze hozzá, feltételezem macskára nem veszélyes szert használtak.... Ha állapota nem javulna azt javaslom, vigye el állatorvoshoz.
Sajnos látatlanban semmit nem tudok ajánlani. Lehet, hogy a szemhéja sem szabályosan áll? Az fenntarthat egy állandó kötőhártya gyulladást. Nem tudom, kimondottal szemészettel foglalkozó állatorvos látta-e már a kutyát? Érdelmes lenne ilyen szakrendelésen is megmutatni.
Először is ki kellene deríteni hogy ez a fekély mitől, hogyan keletkezhetett. Ha valami mechanikai sérülés vagy fogkövesség az ok akkor viszonylag jó a kórjóslat, ha szájüregi daganat akkor rossz. Magától persze egyik esetben sem gyógyul meg, de a kiváltó oknak megfelelően kell kezelni.
Kedves Dani, ha szeretnél guppit tartani, akkor nem árt előtte tájékozódni, hogy mire van szüksége a halnak ahhoz, hogy jól érezze magát. Javaslom olvasd el cikkünket: Ideális hőmérséklet: 24-26°C, de elviseli akár a 18-30°C-ot is. Vízkeménység: közepesen kemény, de a nagyon keményet is elviseli. pH: 7 körüli, de a guppi ebből a szempontból is rugalmas. Szivárványos guppi tartása >>
Kedes Dani! A fogságban tartott teknősöket egyáltalán nem szükséges teletetni. Ráadásul, ha valaki telelteti és NEM helyesen teszi, többet árt mint használ... Az ékszerteknősök a szabadban vízben alszanak téli álmot, nagyjából 10 fok alatti hőmérsékleten... ennek megfelelően ha a fogságban tartott egyedeket mindenképpen teleltetni szeretnénk (aminek nem sok értelmét látom) úgy kell eljárjunk, hogy igen hideg, 10 fok alatti hőmérsékletet biztosítunk neki, valamint legalább tenyérnyi mélységű vizet. Amennyiben fogságban tartott teknősünk tartási hőmérséklete körülbelül 18-20 fok alá hűl, a teknős -lévén, hogy hüllő- tejesen lelassul, és valóban elkezd nyugalmi állapotra felkészülni... Egy ilyen állandósult hideg állapot ami a normális tartási hőmérsékletnél hidegebb, viszont a teleltetési hőmérsékletnél pedig jóval magasabb igen veszélyes a teknősre nézve... így ne tartsuk sosem állatainkat. Az ékszerteknősök elterjedése észak amerikai kontinensen belül igen nagy, északon egészen Ohio államig ér délen pedig Mexikóig, így a populáció egy része nyugalmi időszakra kényszerül másik része azonban sosem telel. Ennek megfelelően nem szükséges teknőseinket fogságban teleltetni, diapausa beiktatása nélkül is szaporodnak, és boldogan élhetnek...