1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Kedvs Gazdi! Valószínűleg a kutyus még sok más, eddig nem vizsgált allergénre érzékeny. Manapság már sokkal részletesebb allergia teszteket végzünk, ami által sokkal hatékonyabban tudjuk kezelni az allergiát. Ilyen pl a Spot Platinum vizsgálat, ami 91 allergént vizsgál és ehhez éehet hioszenzitizáló oldatsort készíteni a kezelésre. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Valóban van ma már ilyen lehetőség, hormonális kasztrálásnak hívják. A behelyezett implantátum hatása azonban csak pár hónapig tart, utána mindig újabb implantátumot kell behelyezni, ha a hatást tovább akarják elnyújtani. Arról azonban még nincsenek adatok, hogy többszöri alkalmazás milyen következményekkel jár. (A készítmény neve Suprelorin). Más lehetőséget nem tudok. Vagy műtét, vagy ez.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt problémára teát nem tudok ajánlani, de kenőcsként a fekete nadálytövet javaslom. Ezen kívül az ilyen jellegű, gyors növekedés okozta végtagfájdalom és ízületgyulladás enyhítésére nagyon jól működik az alábbi három homeopátiás szer: PHOSPHORICUM ACIDUM CH9, CALCIUM CARBONICUM CH9 és a CALCIUM PHOSPHORICUM CH9, mindegyikből napi 2x 5 globulus 3 héten át, - a homeopátiás szerbeadás szabályainak a betartása mellett! Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu; info@kimintvet.hu
Ha a madár elmúlt már egy éves, akkor viaszbőr és fejforma alapján kijelenthető, hogy tojó.
Kedves Gazdi! Minél hamarabb mutassa meg állatorvosnak a cicát!