1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Ez kutya- és parkettafüggő. Egy kis termetű kutya, akinek rendszeresen vágva és koptatva van a körme (koptatás=eleget sétál, szaladgál!) , nem okozhat komoly károkat a parkettán. Amit még tehetsz: ahová bemehet majd a kutya, ott fedd le a parkettát szőnyeggel a lehető legnagyobb felületen.
Attól függ milyen rákról van szó (feltételezem kubai kékrákról, mivel ez a leggyakrabban akváriumban tartott rák). Általánosságban elmondható, hogy a vágott tubifexet, vörösszúnyoglárvát és a lemezes haltápot hajlandóak elfogadni, ezen felül étlapjukon bizonyos növények és egyes fajoknak - ez a kubai kékrákra is jellemző - a halak is szerepelhetnek.
Igen merész dolog volt Öntől bevállalni egy rossz körülmények között tartott mosómedve tartását. Ez az állat, ha nincs nagyon kicsi korától emberekhez szoktatva, akkor nagy eséllyel már nem is lesz szelíd (megjegyzem, ha kölyökkorától is sokat foglalkozik vele, akkor sem biztos, hogy később könnyen kezelhető lesz, főleg ivarérés után). Nehéz mit javasolni, de szerintem vegye fel a kapcsolatot mosómedvetartókkal (nincsenek sokan) vagy valamelyik állatkerttel, akiknek sokkal több gyakorlati (!!!) tapasztalatuk van ez ügyben. Addig is óvatosan kezelje az mosómedvét, mert komoly sérüléseket tud okozni! Dr Fekete Richard
Fajtától, egészségi állapottól a tenyésztő, vagy tulajdonos személyétől (korrektségétől) függ a madarak ára. Tudomásul kell venni, hogy a kakaduk, bár a legkedvesebb, legbújosabb papagájfélék, de nagyon hangosak, kellő foglalkozás híján könnyen válnak tolltépőssé, hangutánzó készségük nem olyan jó mint egy lórinak, amazonnak, netán egy jákónak. Amennyiben ezek figyelembevételével tisztességes, tenyésztői áron szeretne, egészséges fiatal madarat, akkor keressen "magánban".
Legjobb lenne rászoktatni a golyós itatóra. A vizes tál mellé kell akasztani, és amikor mellette van vagy iszik, akkor kicsit megnyomni, hogy csepegjen belőle. Ha így sem használja, akkor vastag, nehéz cseréptálat kell venni, aminek széles a talpa. Kapni kicsiben is ilyet. Lehet feljebb is tenni egy kis fa dobogóra hogy kevésbé tudja teleszórni.