1441. Médiapatkányok – állatkínzás főműsoridőben
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
Észrevettétek, hogy a tévésók áradatában egyre több az állatkínzás? Hát mi felfigyeltünk rá! Olvasd el és fűzd hozzá saját megfigyeléseidet!
A kutyapanzió kényelmes és biztonságos megoldás azoknak, akik nem akarják a szomszédaikra bízni kedvenceiket a nyaralás (telelés) alatt. A háziállat.hu utána járt, mit kínálnak.
Furcsa a kérdés, de legalább ennyire meglepő a válasz. Egy kisemlős az ivászat bajnoka, a hossza mindössze 13-18 centiméter, farka nagyjából ugyanekkora, a testtömege pedig 80-150 gramm. Ő a nyílfarkú mókuscickány (Ptilocercus lowii). Az állatvilág szeszfogyasztó rekordere. Hogy miért jó ez neki? És miért jó nekünk? Erről írtunk...
El kell mennünk és a kutyánk unatkozik? Vagy szeretnénk, ha ő is lazítana kicsit, mint mi? Tegyünk be neki egy DVD-t, garantáltan élvezni fogja! Lehet, hogy az Arábiai Lawrence vagy a Ben Hur nem lesz a kedvence, de vannak speciális filmek, amiket imádni fogy. Hogy mik ezek? Mindjárt kiderül.
Már az ősember is azt gondolta, hogy az elejtett állatok erejét megörökli, és a barlangra rajzolt vadászatokat ábrázoló képeknek is mágikus erőt tulajdonított. Sok hitvallás szerint bizonyos állatokat ábrázoló amulettek erővel és szerencsével ruházzák fel viselőjüket.
Sajnos cicáknál gyakran előfordul, hogy "rákattannak" egyfajta ennivalóra (legyen az konzerv,vagy pl. nyers máj), anélkül, hogy bármi komoly bajuk lenne. A lesoványodás miatt azonban javasolnék egy alaposabb kivizsgálást (fizikális vizsgálat és vér-, vizeletlabor). Ha mindent rendben talál az állatorvos akkor nincs miért aggódni. Zsömböly Miklós
A madarakban él az ösztön a tojásrakásra, de mivel ehhez nem kapják meg a szükséges ásványi anyagokat, így a saját tojásaikból igyekeznek visszapótolni. Mivel ez hosszabb távon az életükbe kerülhet, talán mégis jobb lenne visszaállítani a természetes állapotot és hagyni szaporodni őket.
A Corydoras paleatus nem különösebben érzékeny a vízben lévő oxigénmennyiségre, de természetesen kedveli az oxigéndús, friss vizet. Tartóakváriumában az aljzatnak mindenképpen alkalmazkodni kell ahhoz, hogy ez a faj az aljzatot túrja és jellemzően abból/arról táplálkozik, ezért tipikusan kvarchomok alkalmas, éles szélű aljzaton rövid idő után elpusztulnak. A növényekkel kapcsolatban nincsenek különösebb igényei biotóp-szerűen Dél-Amerikából származó növényekkel vagy akár más növényekkel is nyugodtan berendezhető akváriuma, aljzaton nagyon szétterülőket ne sokat tegyünk azonban bele, hogy legyen helye túrni. Ezzel kapcsolatban persze nem árt megjegyezni, hogy a növények tövét érdemes nagyobb kövekkel lehetőség szerint körbevenni (hogy ne rontson az esztétikai hatáson, aljzatba süllyesztve is tehetjük ezt), különben harcsáink könnyen kitúrják azokat.
Néhány K betűsre igaz, pl. karalábé, káposzta. Ez a kettő más rágcsálónak sem ajánlott. Nem egy bizonyos összetevőjük ártalmas, hanem felfújódhatnak tőlük.
Ki kell alakítani a falkán belül a két kutya közötti rangsort, - amit nem lehet elég korán elkezdeni. Az elzárással ezt nem pótolja, nem oldja meg, - szerencsétlenebb esetben a helyzet csak romlik. A legnagyobb hiba, hogy nem tesznek velük kivételt, - a falka állatok nem bírnak demokratikus egyenlősdiben élni !!! A hatékonyabb eredmény eléréséhez valószínűleg szükséges az egyik kutya ivartalanítása is.