1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A kiscicáit a kiszáradás veszélye fenyegeti. Azonnal keressen fel velük egy állatorvost!
A macska életkora, mint minden "háziasított" élőlényé, az állat genetikai adottságaitól, tartási és takarmányozási körülményeitől függ. Megfelelő körülmények esetén általában 12-14 évig élnek, jó esetben azonban akár a 15-18 évet is megérhetik. Magam is találkoztam már 20-24 éves macskákkal; igaz, azok nem sziámiak voltak. A nyolc éves korban kihullott alsó metszőfog nem egészen optimális körülményekre utal. Ezért javaslom, hogy a cicájával mielőbb keressen fel egy homeopata állatorvost (címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál), valamint egy fogászati szakrendelőt (pl. dr. Kovács Katalin, 1078 Budapest, Marek József u. 11. Tel.: 321-1021).
Ha az állat egyébként tünetmentes, és normális mennyiségű vizeletet ürít, akkor az említett abnormális vizelési szokás általában pszichés eredetű. Akkor jelentkezik, ha idegen állat vagy új állat érkezik a megszokott környezetébe a cicának. Fenyítéssel vagy újabban kapható természetes alapú nyugtató hatású táplálékkiegészítőkkel lehet a rossz szokást megszüntetni. Ilyen pl. a NUTRI-CALM oldat mely állatpatikákban (pl. ANIVET) kapható, hatása 1-2 hét után jelentkezik.
A macskákat 8-12 hetes koruktól kell és igenis nagyon ajánlott oltatni, de a féregtelenítés, illetve a bolhátlanítás is fontos. A fülben a leírtak alapján fülrühatka lehet. Forduljon állatorvoshoz!
Nem tudok erre válaszolni, ezer oka lehet a kölykök elpusztulásának, és mindenféleképpen szükséges lett volna a hullák kórbonctani vizsgálatát elvégeztetni. Forduljon szakrendelőnkhöz bizalommal, talán tudunk segíteni, de természetesen meg kell vizsgálnunk az állatot.