1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Kedves Gazdi! El kell vinni a cicát állatorvoshoz, aki mikroszkópos bélsárvizsgálattal megállapítja, hogy milyen fajú féreg költözött a cicába és ennek megfelelő féreghajtót fog adni ( nem minden féreghajtó jó az összes parazitára!!!). bizony a galandférgek emberre is veszélyesek! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves gazdi, A viselkedési szakértők azt javasolják, hogy finoman ijesszük meg a harapni készülő kiskutyát. Amint észrevesszük, hogy az eb fogait feni az emberhúsra, hirtelen adjunk ki egy magas, szaggatott, hangos, vinnyogó hangot. Ezzel imitáljuk ugyanis a megsebzett, megharapott testvérek hangját. A hangnak olyan hirtelennek és élesnek kell lennie, hogy a kiskutya megijedjen, és abbahagyja a harapást. Olvassa el az ajánlott cikkeinket!
Sajnos a kérdéseire így biztosan nem lehet válaszolni, ezer oka lehet annak, hogy miért nincs étvágya. Könnyen lehet, hogy azért, mert fáj a lába. Azt gondolom, hogy a legjobb lenne olyan állatorvoshoz (vagy rendelőbe) elvinni, ahol meg lehetne a lábát röntgenezni, és ha kell, megoperálni. Egy törött csont megfelelő rögzítés nélkül nem fog meggyógyulni, főleg akkor, ha a beteg folyamatosan mozog, járkál. Viszont folyamatosan fájdalmakat okoz.
A védőoltások után esetleg előforduló problémák sorába nem tartozik bele az ilyen jellegű tünet. Ha nem hagyja abba, és ma is többször tapasztalja, akkor jobb visszavinni és megmutatni az állatorvosnak.
Üdvözlöm, Sajnos nem sok jó jut eszembe... ha nem vedlés száradt rá a szemére, és az kelt olyan hatást, mintha be lenne "nyomódva" akkor valószínűleg valamilyen szembetegséggel lehet összefüggésbe hozni az elváltozást, esetleg valamilyen baleset érhette az állatot. Mindenképpen érdemes megmutatni hüllőkkel is foglalkozó állatorvosnak, mert látatlanban nem lehet mit írni sajnos. Üdv-ÉVa