1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A baj oka nagyon egyszerű: az akvárium vize túlságosan meleg, tehát a hőfokot csökkenteni kell legalább 24°C-ra! Az aranyhalak hidevízű fajok, nem bírják tartós ideig a meleg vizet! A neonhalakkal ugyanez a helyzet, nincsenek hozzászokva ehhez a nagyon meleg vízhez, tehát a hőmérsékletet csökkenteni kell és porlasztani kell az akvárium vizét (levegőztető)!
Az a véleményem, hogy a kicsi félelmében és magányában csipog folyamatosan. Szerintem egy ideig egymás mellett lévő külön ketrecbe kellene őket rakni, hogy lássák, hallják egymást és így megszokják egymás jelenlétét. Egy idő után rövidebb (majd egyre hosszabb) időre össze is lehetne engedni őket.
A betegség hátterében hólyaggyulladás, húgykövesség vagy prosztatagyulladás állhat. Sürgősen forduljon orvoshoz!
A sziámi harcoshalat átmenetileg (max. 4-5 hónapon keresztül) lehet tartani kisebb, akár 1 dl-es pohárban, ugyanis labirintkopoltyús hal! A gömbakvárium nagyobb kínzás egy halnak, ugyanis a torzítása miatt előfordulhat, hogy a halak megbolondulnak, nem esznek, és ez a pusztulásukhoz vezethet! Nálam sem ettek gömbakváriumban a harcoshalak, főleg nem lemezes táplálékot, tablettákat. Ajánlom az állatka minél előbbi áthelyezését egy "normális", szögletes alakú akváriumba (minimum 10 literes), amiben szűrő és fűtőszál is legyen!
A tünetekből arra lehet következtetni, hogy a kutya prosztatabetegségben szenved. A nehezített légzés lehet egy ettől független szívelégtelenség megjelenése. A 40 kg nem számít túlsúlyos állapotnak. Mihamarabb vigye állatorvoshoz!