1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Kedves Guula, irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel ezt nem tudja meggyógyítani, sebtisztítás és antibiotikumos kezelés szükséges!
Kedves Kati, Magyarországon minden kétéltű és hüllőfaj védett... így nem volt feltétlen jó ötlet bevinni a házba a gőtét... a gőték amúgy nagyon nagy szökőművészek, és miután kimásznak egy átlagos szobában gyorsan kiszáradnak és elpusztulnak. Sajnos bárhol lehet (szekrény alatt ágy mögött) nehéz megtalálni, és általában késő szokott lenni. Bízom benne, hogy sikerül időben megtalálni és esetleg szabadon engedni... Üdv-Éva
Kedves Ákos! sokadjára teszed fel ezt a kérdést, a válaszunk mindig NEM. A deguk nem tudják bontani a cukrot, így ha magas kalória tartalmú ennivalót kapnak, cukorbetegség tüneteik lesznek, és 8 év helyett, 1-3 évig élnek. Ezért tilos a kukorica, szárított gyümölcs, kenyérféle, édesség és egyébb emberkaják. A degu etetése A degu táplálékának alapját a széna képezi, ez lehet réti széna és lucernaszéna is. A lucernát csak szárítva, de minimum fonnyasztva adjuk nekik. Nagy kedvencük a pitypang, ennek a levelét és a virágját is örömmel fogyasztják. Zöldeledelként megteszi a saláta, a tyúkhúr, a sóskalevél, reteklevél is.
Ez a probléma elsősorban a kis testű fajtákra jellemző, nagyobb kutyákban ritka, de mint az Önök kutyájából is látszik, azért van. Egy rövid időt lehet várni, hátha meglazul és kiesik a tej szemfog, de ha beszorul a két fog a szűk helyre, az a maradó fogra sem lesz jó hatással. Célszerűbb lenne megmutatni hozzáértő állatorvosnak (ma már vannak több helyen is állatfogászattal foglalkozó állatorvosok, pl. www.vetfog.hu)
Hoyan szoktassuk le a macskát erről? Mindkét esetben hatásos, ha egyszerűen felállunk, és odébb sétálunk. Ez persze nem könnyű, sem akkor, ha kedvenc tévéműsorunkat bámuljuk, vagy hullafáradtan számoljuk a barikákat, de érdemes megpróbálni, mert a leszoktatásban beválhat. A fájdalmas gyúrást esetleg karomvágással is kiküszöbölhetjük, melyet természetesen kozmetikussal vagy állatorvossal végeztetünk el kedvencünk épsége érdekében