1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Kedves Érdeklődő! Valószínűleg nem helyesen eteti, olvassa el, hogy mit eszik, ehet a nyúl: Mivel és hogyan etessük a nyulat? Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - Mit ehet a nyúl? Hogyan emészt a nyúl?
Kedves Kérdező! A macskák viselkedéstana egy elég bonyolult tudományág, rendkívül sok dolog befolyásolja az általuk mutatott magatartásformát. Néhány tanácsot azért tudunk adni: A lehetőségek: • ivartalanítás• az alom anyagának cseréje más állagúra, minőségűre • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Kedves Krisztián, pár fontos információt kihagyott, hogy szuka vagy kan kutyáról van-e szó, ivartalanítva van-e kutya. Amennyiben szuka és nincs ivartalanítva, akkor előfordulhat, hogy álvemhes. MIndenképpen keresse fel kezelő állatorvosát.
Az idősödő rágcsálóknál sajnos elég gyakran jelentkeznek daganatos megbetegedések. A daganat lehet puha, lehet kemény is. Épp ezért mindenképpen fontos minél előbb állatorvoshoz vinni!
Úgy látom a leírtakból, hogy cicája maximálisan megkap mindent, amit ebben a betegségben adni lehet neki. Sajnos a lázcsillapítók mind un. NSAID készítmények, melyek szteroiddal együtt adása nem ajánlott. Homeopátiás gyógykezelés lehetőségében én nem tudok segíteni. Keresse kimondottan homeopata állatorvos elérhetőségét. Elég sokan vannak, érdemes körülnéznie az interneten.