1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Sajnos vizsgálat nélkül nem állapítható meg, mi lehet a baja a macskának. Alapos klinikai vizsgálaton kívül én még egy vér labor vizsgálatot is csináltatnék. A szőr fénytelensége és fogyás rengeteg betegség egyik tünete lehet.
Kedves gazdi! Az alábbi cikkben ezzel a problémával fogllakozunk: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-szorlabda-emesztes/1685/ Nem ártana azért egy állatorvosnak megmutatni, hogy biztos legyen benne, hogy csak a szőrlabda kiköpése a gond.. amelyen egyébként a fenti cikkben leírtak mindig segíteni szoktak.
Kedves Gazdi! A tartós hasmenés, bágyadtság valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!!
Kedves Gazdi! Meg kellene nézetni egy állatorvossal, lehet hogy idegen test tokosodott be vagy gyulladás, látatlanban ennél többet nem lehet mondani. A krém biztosan nem fogja meggyógyítani..
Egyáltalán nem biztos a kenel köhögés, idősebb kutyáknáll, tacskóknál meg még gyakrabban okozhatja a köhögés t a szív is. Ki kellene vizsgálni Kedvencét, hogy szív (billentyű/izom) vagy tüdőeredetű (tumor/gyulladás/légcső-collapsus) problémával állunk szemben. Azaz: szükség van egy EKG-ra, szívultrahangra és egy tüdő(légcső)röntgenre. Szerintem nézesse meg egy olyan kollegával, akinek mindhárom vizsgálatra megvan a lehetősége, és már látott ilyen esetet...