1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A szőrtüszőatka egy parazita, amit a medrollal nem lehet elpusztítani. ezért ha a diagnózis helytálló akkor megfelelő parazita ellenes szerekkel szsztémásan, amitráz tartalmú szerrel helyileg kell kezelni és az immunrendszert sem árt erősíteni. Ha a medroltól korábban meggyógyult akkor valamilyen allergiás reakció okozhatta a panaszokat.
Kedves Gazdi, semmi jóval nem tudom bíztatni, ha nagyon beteg egy macska, elmegy a háztól meghalni. Ha már súlyos a fülrühösség, akkor egyensúlyzvart is okozhat. A többi macskát sürgősen vigye állatorvoshoz, hogy kezelni tudja a fülüket. A rühös fülű alvó macska >>
6 éves korig ideális a vemhesítés 8 évesen már elég idős,odafigyelés és jó tartási körülmények esetén van még esetleg esélye Juh, avagy az önműködő fűnyíró >>
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Kérdező már ez is sok egy 60 literes akváriumba, többet nem kellene bele tenni.