1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Bár látni kellene a kutyust, de valószínűleg demodicosis volt, jól kezelték. A jó minőségű tápok, vitaminok és ásványianyag kiegészítők nagyon sokat számítanak, hogy minél hamarabb meggyógyuljon, de általában idővel eltűnnek a szőrhiányos területek. A rühösség heves vakaródzással jár, és hamar megfertőzi a többieket (valószínűleg itt nem erről van szó).
A sampon leírásában nem tartalmaz ellenjavallatot kölyökkutyáknál. Egészséges állaton is használható a fertőtlenítő sampon, de felesleges.
Valószínűleg ez egy papilloma/szemölcs/. Vírusos eredetű. Ha csak egy van belőle akkor érdemes kauterizálni/hővel elpusztítani a vírusokat/ Ha már elterjedt és a szájüregben több helyen is látható akkor speciális autovakcina segítségével lehet ellenanyagokat termeltetni ellene és akkor néhány héten belül megszűnik. Érdemes tehát állatorvoshoz fordulni.
Kedves Gazdi! Az a baj, hogy ez az információ nagyon kevés. Nem írja, hogy van-e rajta bolhanyakörv. Arra uyganis tud allergiás lenni a cica. Az sem tudjuk, hogy: oltott a cica? minden oltását megkapta eddig? rendszeresen (negyed évente) féregtelenítve van? Szobacica vagy kijáró? Milyen tápokat eszik pontosan? és még sok-sok kérdés... Ráadásul a szőrhullás (nem betegség, hanem tünet) hátterében többféle ok is lehet. Meg kéne próbálni kideríteni (vizsgálatokkal), hogy mi ez az ok. A foltokban történő szőrhullás hátterében pl. akár bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is lehet. Mindenképpen ajánlott ilyenkor egy bőrkaparék- és szőr vizsgálat, de vérvizsgálatra is szükség lehet. Ez azért fontos, mert e nélkül csak találomra lehet megpróbálni kezelni, ami nem hiszem, hogy jó lenne. tehát irány az állatorvos!
Sajnos látatlanban erre nem lehet mit mondani, daganat és daganat között van különbség. Az emlődaganatok sajnos általában (legtöbbször) rosszindulatúak. A kifekélyesedett daganatot helyileg kell (lehet) kezelni, az állapota javulhat, de maga a daganat ettől biztosan nem fog elmúlni. Javaslom a szoros (és gyakori) együttműködést, konzultációt a kezelő állatorvossal. Daganatos a kutyám! Mit tegyek? Daganatos betegségek szelíd (nem mérgező) gyógykezelése