1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A cicánál valószínűleg feltételes reflex alakult ki, amelyet a simogatás vált ki. Lehet, hogy a simogatást etetés/evés követi vagy követte korában? (Lásd: Pavlov kutyakísérletei a feltételes reflex kiváltására...)
Az álvemhesség valójában áltejelést jelent, semmi köze a vemhességhez, ha nam történik fedezés vagy fogamzás, akkor is kialakulhat. Normál élettani folyamat, csak azért nem szeretjük, mert jelentős viselkedésbeli változást okoz a kutyánál (fészkel, játékot hurcol, nem eszik, nyűgös), valamint a sokszori tejelés emlőgyulladást, esetleg daganatot okozhat. Az első tüzelés után is előfordulhat, kb. a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
Lehet, hogy megfázott, illetve felsőlégúti gyulladása van. Kezelni kellene a dolgot, ezért jó lenne elvinni egy állatorvoshoz.
Én nem látom ezt nagy problémának. Egyrészt még fiatal és ezért nincs meg a kellő magabiztossága. Ez idővel meg fog változni és ellesi a többiektől az ugatás fortélyait. Másrészt a legtöbbször az jelent problémát, hogy túl sokat és túl hangosan ugat egy kutya, ami zavarja a környezetét és a gazdáját is. Tehát én nem aggódnék.
A fejrázás sokszor begyhuruttól van, de parazitás fertőzés is okozhatja, ami viszket és ezért rázza, kaparja a fejét. Ha csak ritkán teszi, akkor az természetes viselkedési forma is lehet (azaz: valami rákerült a lábára/csőrére és azt akarja lerázni...).