1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Az ivartalanítás után nem változik meg a nemi besorolása a kutyának, de bizonyos helyzetekben fajtársaival aggresszívebb lehet. Ez azért nem általánosítható, és függ az egyedi szocializáltságtól. Hazánkban a kutyaetológia gyerekcipőben jár, kevés fellelhető szakirodalom van, ajánlom az Állatorvos-tudományi Kar könyvtárát felkeresni az ügyben.
Töb ok miatt is felmerülhet a probléma. Lehet, hogy az akvárium túlzsúfolt, és "ritkítani" kellene a halállományt. Esetleg túlzott napsütés éri az akváriumot, ami erjeszti és szaporítja a vízben a baktériumokat. Érdemes úgy elhelyezni az akváriumot, hogy ne érje napsütés!
Ez a gyógyszer egy szulfonamid típusú hatóanyagot tartalmaz, ami az antibiotikumokhoz hasonlóan elsősorban baktériumok által okozott, legkülönfélébb fertőző betegségek (légúti, emésztőszervi, húgyuti, stb.) esetén alkalmazható az orvos utasításai szerint.
Melegíteni csak a trópusi halak vizét kell, a hidegvízben élőkét nem. Ha tehetjük, automata fűtőszálat vegyünk, és akkor egész nap mehet.
Több oka is lehet annak, hogy a cicának bedagadt az arca: verekedés közben megsérült és ennek következtében tályog alakult ki. Rovarcsípés, nyálmirigygyulladás, cysta, foggyökér-gyulladás, arckoponya és állkapocs csontizületének gyulladásos megbetegedése. Mivel gyorsan alakult ki és kifejezetten fájdalmas, úgy gondolom gyulladásos folyamat (talán tályog) van a háttérben. Ha nem múlna el egy-két nap alatt az elváltozás, mindenképpen javaslom, hogy forduljon állatorvosodhoz. Ugyan is a fájdalom zavarja a cicát az evésben, illetve ha gennyes folyamat áll a háttérben, úgy magas láz alakulhat ki és a cica szervezetének egészségét veszélyeztető anyagok szívódhatnak föl. Javaslom, hogy éhgyomorra vigye a cicát az állatorvoshoz, mert a vizsgálathoz és a kezeléshez is szükség lehet a bódításához.