1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Sokféle betegség jöhet szóba, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát (amíg nem lesz túl késő!)...
Kedves Gazdi, ez tipikusan olyan kérdés amit nem lehet látatlanban megválaszolni, akár tályog is lehet a szájában, érdemes lenne minél hamarabb állatorvoshoz menni a cicóval.
A műtétnél igazából az altatás ami veszélyes- ha figyelmes az orvos akkor nem lesz semmi baj- de a nyuszit könnyű túlaltatni. Az ébredés hasonló mint a többi háziállatnál vagy akár nálunk is- kóvályog a nyuszi, elesik- a baj az, hogy ő ugrálni akar majd- erre kell figyelni, nehogy leessen valahonnan és megüsse magát...
Belső fadekorációként leggyakrabban vasfát, szőlőtőkét, fűzt, különböző uszadékfákat, mangróvét és platánkérget szoktak használni. A lényeg csupán annyi, hogy keményfa legyen, a puha fafélék ugyanis könnyen elrothadnak. Mindegyiknél fontos azonban megemlíteni, hogy a vizet kisebb-nagyobb mértékben színezik (barnítják, sárgítják). Ezzel nem árt számolnunk, mielőtt beletesszük az akváriumba.
Érdemes lenne egy kontrasztkásás etetés utáni röntgen vizsgálatot végeztetni, nincs-e nyelőcsőtágulata (lefűződése) a kiskutyának?