1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Természetesen megkaphatja. A védőoltásoknak nincs testsúly határa, és adagja megegyezik a 0,5 kg és 50 kg-os kutyában is. Lénye, hogy a megfelelő életkorban kapja azokat.
Kijáró cicákat érdemes Leukózis ellen is oltatni, és ha egyedül is fog kijárni, akkor veszewttség ellen feltétlen. Létezik még oltóanyag a FIP ( fertőző hashártyagyulladás) megelőzésére is.
Látatlanul nehéz megmondani, hogy miért nem kötődik a kutya sem az embertársaihoz, sem az életteréhez. Az okok ismerete nélkül pedig még nehezebb tanácsot adni. Hasonló helyzetekben, csak egy helyszíni megfigyelés, felmérés és a kutya tesztelése után lehet érdemben tovább haladni a megoldás irányába.
Előfordulhat, hogy egy széna darab szúrta meg- ilyen van- de mindenképp mutassátok meg orvosnak, mert lehet egy gyulladás is- esetleg a szájüreg felől is, csak még nem érzékeny...Rövid kezeléssel helyrehozható..
A fehéres vizelet az utalhat kevés folyadékra is- ilyenkor összesűrűsödik a vizelet és ilyen állagú lesz, ebben az esetben több folyadék vagy lédús zöld megoldás- azonban a véres vizelet már nem játék- valószínűleg felfázás, ami gyulladást okozott kell a nyuszinak gyógyszer- valószínű antibiotikum, de ezt orvos írja fel illetve adja be...El kéne őt vinni, vagy hívni orvost, mert magától ez nem fog elmúlni- addig is lehet neki adni a víz mellé kamillateát- csak úgy natúr- az átmos és fertőtlenít...