1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Feltétlenül vigyék vissza, mert a hányának számos más oka is lehet.
A kutyájukat és a száját meg kell mutatni állatorvosnak, aki majd a vizsgálat alapján elmondja a lehetséges tennivalókat.
Kedves Gazdi! A szájgyulladások egy része valóban autoimmun eredetű. A pontos diagnózis lenyomati citológiai vizsgálattal,vagy szövettani vizsgálattal lehetséges. Üdvözlettel Dr.Szaniszló Ferenc
Találgatásokkal nem lehet egy állat valós baját megmondani, eredményesen kezelni pedig végképp nem lehet. Azt gondolom, hogy a cicájuk egy nagyon alapos és hozzáértő vizsgálatra szorulna, mert csak így derülhetne ki, hogy ez a sokféle tünet mi miatt van. Ez azonban pénzbe fog kerülni, nem is kevésbe. De ez ennek a velejárója, e nélkül nincs eredmény.
Nem láttam a sérülést, de feltétlezem, hogy minden állatorvos el tudlátni egy sérült karmot. Az égetéssel való vérzéscsillapítás önmagában is fertőtlenít, és a Betadine is. Úgy gondolom, hogy fertőzéstől nem kell tartania. Ha a karom valami miatt annyira sérült, hogy nem marad meg, akkor magától le fog esni és új nő helyette. Valószínűleg csak kisebb repedés volt rajta, ami nem indokolta a karom levételét.