1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A kérdése alapján nem tudom kideríteni azt, hogy pontosan milyen csomók alakultak ki a degu farkán. Szőrcsomó? Vagy a bőrön és bőrben vannak a csomók? Ha nem egy "szőrcsombék" van degu farkán, állatorvosnak mutassa meg őt.
Szépészeti okokból tilos ilyen plasztikai műtétet végezni, de a törvény valahogy úgy szól, hogy kivéve, ha a fajtajelleg megköveteli... (nem szó szerint). A legtöbb tenyésztő (legalábbis akikkel én találkozom) már nem vágatja le állatai fülét/farkát. Egészségügyi okokból természetesen elvégezhető ilyen beavatkozás is!
A "piros folt" hogyan keletkezett és viszket-e, terjed-e a bőrfelületen? Az Elocom kenőcsös kezelési javaslat alapján azt gondolom, hogy az állatorvos inkább egy ekcémás vagy allergiás bőrbetegségre gondolt. Ha javulást észlel a kezelés hatására, folytatni kell. Ha nem javul és másutt is megjelenik hasonló elváltozás, vissza kell vinni a kutyát a dokihoz. Ilyenkor általában laborvizsgálatot is szoktak csinálni a bőrkaparékból és szőrszálakból. A kutyákat hozzá lehet szoktatni az autós utazásokhoz, sőt nagyon sok kutya imádja a kocsikázást. A lényeg az, hogy ne csak akkor utazzon autóval, amikor negatív élmények érik. Kirándulásokra és sétákra is lehet vinni őt kocsival és kellemes élményeket szerezni az utazással.
Igen, akkor is foganhat a szuka, ha nem ragadnak össze. A mesterséges termékenyítés azonban a legbiztosabb.
Átlagosan 21 napig tart egy tüzelés a szukáknál. Nincs fajtabeli lényeges eltérés. Javaslom a tüzelőbugyi beszerzését.