1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Pont a teste nem látszik, hogy nem sovány-e, jó kis dundi-e... Amúgy fejről normálisnak tűnik.
Nem hinném, hogy probléma lenne a folyás 54. nap körüli vemhességnél. A legtöbb állatnál az ellés előtti héten tapasztalunk ilyen vagy ehhez hasonló, szinte átlátszó nyálkafolyást. Ez a méhnyak körüli, vemhesség alatt "dugóként" működő nyák elfolyása. Ezzel szülésre készül az anyaállat. Minden szülés más is más.
1. Az, hogy hányszor eszik, az attól is függ, hogy mit és mennyit... Szóval ha csak kétszer kér, akkor egyen csak kétszer. 2. Ha melege van vagy sokat fut, akkor nagyon liheg. Sőt, ha izgatott, akkor is. Persze egy hosszú szőrű kutyának hamarabb melege lesz... És nagyon tudnak lihegni! Ha hideg van, nem liheg. 3. Igen, sajnos kullancsirtó cseppek használatakor is előfordul, hogy belemegy a kullancs. De kevesebb, mintha nem használtak volna semmit. Még betegséget is kaphat így el a kutya!
Igen, meg lehet tanítani, de arra, hogy csöndben maradjon, már nehezebb. Ugatásra több módszerrel meg lehet tanítani. Lényeges, hogy valamivel lehessen motiválni. Ez lehet labda, kedvenc tárgy vagy eledel. Ha ezek közül valamelyiket már nagyon meg szeretné kapni, addig kell felajánlani neki, amíg nem ugat. Például a kezünkbe vesszük a labdát, és magasra tartott kézzel valamilyen parancsot adunk neki ("ugass", "hangot", "köszönj"). Ha ugat, akkor rögtön odaadjuk neki a labdát. Később már elég a kéz felemelése vagy a parancs, de a jutalmazás lehetőleg soha ne maradjon el. Azt hogy ne ugasson, érdemes egy másik paranccsal is összekötni, mert amíg a kutya szabadon mozoghat, addig ritkán marad csöndben. Parancs lehet a "helyedre", "fekszik" vagy csak "ül", így a hallgatásra rá lehet venni.
Valószínűleg nem normális, ha "a másik irányba hajlik". De így nehéz vizualizálnom, hogy pontosan hogy is néz ki a dolog. Törött-e? Fejlődési rendellenesség-e? A medencéjével van probléma? Vagy csípőficama van? És a csípője hajlik vajon rossz irányba vagy a térde? Szerintem mutassák meg állatorvosnak, úgy könnyeb megmondani, hogy "kinövi-e" illetve, hogy mi a teendő.