1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A 2 év korkülönbség nem túl sok. Először érdemes a lakástól távol, semleges területen összeismertetni őket. Ha van rá lehetőség, akár több alkalommal hagyni őket játszani, ismerkedni, és csak utána hazavinni őket együtt. Pár napig ne maradjanak egyedül, és nagyon fontos, hogy jól elkülöníthető fekhelyről kell gondoskodni. Figyelni kell arra, hogy a szuka valószínűleg őrizni fogja a területét, az előjogait, féltékeny lesz a gazdájára. Az indokolatlan agressziót nem szabad ráhagyni, de nem baj, ha a fiatalabb kutyát kicsit megneveli. Ha a szuka elég intelligens, akkor még segíthet is a fiatalabb kordában tartásában.
Vitaminok hatására (amik a kutyaeledelben is lehetnek) elszíneződhet a vizelet. 10 nappal korábbi injekció, még ha B-vitamin komlex volt is benne, nem hiszem, hogy hatással lenne már a pisi színére. Bár szerintem ártalmatlan a jelenség, kötelességem azt mondani, hogy mutassák meg a kutyust egy állatorvosnak.
Valószínű, hogy a madár beütötte a lábát vagy beakadhatott valahova. Ha élénk, eszik-iszik, énekel, akkor nem lehet nagy baj. Szép lassan rendbe kell jönnie, ha mégsem javulna, és továbbra is fájlalná a lábát, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Igen, hosszú távon nagyon káros lehet a macskatáp! Ezekben ugyanis kevesebb például a kutyák számára esszenciális karnitin, és egyéb összetevők arányát tekintve (fehérje, szénhidrát, stb.) sem kielégítő a kutyák számára. A kölyökkori oltásokat 2 hetente szoktuk adni. Kérdezze meg még egyszer orvosát, hátha félreértett valamit.
Ha játék közben durván kap a keze után, vagy üssön az orrára egy tiltó szóval együtt ("rossz", "pfuj", "nem szabad"), vagy egyszerűen nyomja a kutya szájába a kezét addig, míg az kellemetlen lesz a számára, és szabadulni szeretne tőle. Én mindenesetre nem engedném meg, hogy harapdáljon akár kezet, nadrágot vagy cipőt. Inkább vegyen madzagos labdát, hurkát vagy akár egy fadarabot vagy rongyot, és azzal játsszanak.