1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A tengerimalacok könnyen ellenek. Sokszor észre sem lehet venni és reggel már ott vannak az életképes kicsik. Általában a búvóhelyükön szülnek és különösebb segítségre nincs szükségük. A vérzés nem normális szülés előtt, és ha bágyadt, nem eszik, összeszakad, "csak fekszik" a malac, akkor állatorvoshoz kell fordulni.
Ha már három hónapja nem történt "baleset", akkor szerintem megoldódott a probléma. Valószínűleg csak véletlen lehetett, például nem tudta az utcán elvégezni a dolgát valami miatt. A pénisz körüli szőrhullást látnom kellene, hogy tudjak valami okosat mondani. Nem nyalogatja állandóan? Mert ebben az esetben lehet, hogy tasak- ("fityma-") gyulladása van.
Teljesen normális, ha fehér váladék ürül vizeléskor, ez nem más, mint tömény húgysav, ugyanis a teknősök - ellentétben velünk - húgysavat ürítenek a vizelettel. A kakilásuk gyakorisága is ritkább, a táplálék legrövidebb három naptól átlagban hét-tíz nap alatt halad keresztül emésztőcsatornájukon, ennek megfelelő a székletürítés gyakorisága is náluk.
Vedlési időszakban, tollcsere közben átmenetileg "fakulhat a madár tollszíne". A karotintartalmú táplálékok befolyásolhatják a madár színezetét, de megfelelő táplálás, vitamin-, ásványianyag-bevitel mellett a kanáriknak szép, színes tollazattal kell rendelkezniük! Javaslom, hogy kimondottan kanáriknak készült (szín szerint) magkeverékkel-kiegészítőkkel táplálja a madarakat.
Valószínűnek tartom, hogy kötőhártya- és/vagy szaruhártya-gyulladása van a degunak. Ez lehet sérülés következménye is vagy fertőző eredetű. Ennek elkülönítése és a kezelés miatt én megmutatnám egy állatorvosnak (már ha nem lennék az magam is :)). Édességet egyáltalán nem szerencsés adni a deguknak, mert ettől könnyen megbetegedhetnek! Még az édes gyümölcsfélékkel is nagyon csínyján kell bánni!