1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Biztos, hogy betegség. Talán allergiás alapon induló bőrgyulladás. Ilyenkor célszerű elvinni állatorvoshoz.
1. A tüzelés jelei: duzzadt péraajk és vércsöppek megjelenése. 2. Majd bemegy a házba, ha akar. Emiatt kár aggódni. :) Egy skót juhász nehezen fázik meg, még télen sem. Talán csak ha tartósan átázik a bundája. Nekünk komondorunk van és soha életében nem ment be a házába, csak játszadozási célból. 3. Macskáknál ritka az ellési komplikáció, általában szépen lezajlik magától. Bár a biológia útjai mindig kifürkészhetetlenek. Ha bármi problémát észlelnek, irány az állatorvos!
Remélem, nem. Amit lehet, valószínűleg megtettek. Előbb-utóbb úgyis utcára, kutyák közé kell mennie.
Az ékszerteknősök és általában a teknősök esetében érvényes az a szabály, hogy mindenáron kerülni kell a stresszt. A teknős természetes körülmények között fél minden nála nagyobb állattól, így az embertől is. Megfelelő szoktatással a félelem legyőzhető. Viszont ha túlságosan gyakran kerül teknősünk stresszhelyzetbe, az egyáltalán nem tesz neki jót!
1,5 évesen kicsit korai lehetett az ellés számára. Bár van kutya, amelyik felneveli a kölykeit 1 évesen is. Ilyen esetben, mint ami az Önök helyzete, a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Állatpatikákban és állateledel boltokban kölyökkutya felneveléséhez alkalmas tejpor beszerezhető.