1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Sokszor tapasztaltam én is, hogy a "törpe nyúl" csak addig "törpenyúl", amíg megnő! Ha igazán törpére vágyik valaki, akkor érdemes tenyésztőket megkeresni.
Onnan, hogy tojásokat raknak, és abból kikelnek a fiókák. De a tenyésztéssel várja meg, hogy a madarak 1 évesek legyenek.
Teljesen meg fog szűnni a szukák iránti érdeklődése, legalábbis "olyan" tekintetben biztos! :)
Az újszülöttet biztos nem és az idősebbeket is főleg csak akkor, ha már kijárnak a lakásból. Lakáson belül talán csak egy helyre lehet szoktatni őket. A macskaalommal érdemes próbálkozni.
Én az állatorvosomra hallgatnék, ő biztos tudja mit, miért csinál!