1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A legjobb tejpótló tápszer a Royal Canin tejpor. 4 óránként kell szoptatni, cumiból és az adagolás rajta van a dobozon. Fontos a nedves vattával való törölgetése a kicsik hasának evés után, hogy ürítsenek. Bár lehet, hogy ezt az anya is elvégzi. Korai a másfél éves kutyának a második alom!! Tessék pihentetni az anyát! Ez is lehet az oka a tejhiánynak!
A falatoztatás a legjobb út egy állat végzetes elhízlalása felé. Az állatok mindig csak attól tudnak elhízni, amit megesznek. Szerintem az Apukával kellene megbeszélni a dolgot! Más módja nincs a cica fogyasztásának és ezzel élete meghosszabbításának.
Szerintem abban lehet bízni, hogy megoldják egymás között és összebarátkoznak. Jó lenne folyamatosan figyelni, hogy alakul a kapcsolatuk és ha durvulna a játék, akkor közbe kell avatkozni.
Szerintem szoktatás és jellem kérdése. Kiskoruktól érdemes kézhez szoktatni őket. Nem valószínű, hogy a párban tartás lenne az ok. És finoman, gyengéden kell hozzájuk nyúlni, ha menni akarnak, hát menjenek. Az erőszakot a hörik sem tűrik! :)
Nem biztos, hogy van mit orvosolni. Vannak csöpögős típusú kutyák, náluk ez normális. Azonban néha betegség is okozhat túlzott nyálcsöpögést, ezért állatorvosnak meg kellene mutatni a "lábasjószágot"!