1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Egy ideig ne kapjanak szotyit, diót és más hízlaló finomságokat.
A macskanátha sok esetben makacs betegség,és bizony nem ritka a kiújulás sem (ill. csak látszólag van javulás, majd a tünetek ismét súlyosbodnak). A cicája állapotát azonban csak ismételt vizsgálata után lehet megítélni. Javaslom, mielőbb keresse fel újra az állatorvost, aki korábban kezelte!
A tengerimalacok és tudomásom szerint a deguk is saját fajtársaik társaságában érzik legjobban magukat. Ezért szociális szempontból nem gondolom, hogy egy degu partner lehet egy tengerimalac számára és fordítva. Amikor a két állat együttes tartását mérlegeljük, gondoljunk a két állat eltérő takarmányozására is: más összetételű eledelt fogyasztanak, eltérő méretű itatót használnak, illetve szem előtt kell tartani, például a deguk cukorbetegségre (gyümölcsöt sokkal kevesebbet fogyaszthatnak, mint a tengerimalacok), valamint kalciumhiányra való hajlamát (a degunak adott magas kalciumtartalmú készítmény a tengerimalacnál vesekő kialakulásához vezethet).
Kanáriknál ritka ez a főként egyedül tartott, nagy papagájoknál megfigyelhető jelenség. A kalitkában néhány kiegészítő, mint hinta, tükör lekötheti valamelyest a madárka figyelmét. E célból az elutazáskor fürtös kölest, csemegrudat is érdemes a ketrecben hagyni. Ivóvizébe legalább hetente egyszer kerüljön vitamin készítmény, elsősorban "B" vitamin. Fontos lehet,hogy az elutazás idejére etetéssel megbízott személlyel más időszakban is találkozzon.
A kis deguk más rágcsálókhoz képest jóval fejlettebben születnek, így van esély, de sajnos nem túl sok. Legalább egy hétig 3 óránként kapjanak enni. Utána lehet csökkenteni 4, majd 5 óránkénti etetésekre. Legjobb a kecsketej, nagyobb bevásárló központokban lehet kapni. Érdemes jégkockatartóba lefagyasztani, egyébként kibontás után néhány nap alatt megromlik. Etetéskor egy kockát kiolvasztani, kézmelegre melegíteni és fecskendőből lehet etetni. Így látjuk azt is hogy mennyi fogy. Etetés után alaposan le kell tisztítani a kicsiket a rájuk folyt tejtől és szárazra törölni. Megnedvesített fülpiszkálóval a végbélnyílást is minden alkalommal tisztítani kell, illetve ingerelni, amire ösztönösen üríteni fog.