1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A kutyád, amikor rászólsz, nem megsértődik, hanem beletörődik, hogy te vagy a falkavezér! Ez így helyes. Amit változtathatsz: A "duzzogás" után ne ő jöjjön oda hozzád, hanem egy kis idő elteltével te hívd oda magadhoz és ha odajön, örülj neki és dicsérd meg! Javasoljuk, hogy olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat, rengeteg hasznos tanács van benne!
Az "ügyes-bajos" dolgok körüli problémák viselkedészavarra (és nem annyira betegségre) utalnak, a kezelésük ennek megfelelően eléggé nehézkes. Az állatpatikában és állatorvosnál kapható feromon-párologtatót kellene kipróbálni. Ami a többi kiscicát illeti, ha Ön eteti őket, biztosan maradni fognak. Ha nem, sorsukra hagyva szerencséjük és talpraesettségüktől függ, hogy mi lesz a jövőjük. Ezért, ha teheti, próbálja őket más gazdinál elhelyezni. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Én a szőrtüsző atkásságra gyanakodnék jobban. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kiskutyát! Egy bőrkaparék vizsgálattal hamar megvan a diagnózis,akár gombáról,akár atkáról van szó. Mindkettő csúnya következményekkel járhat,ha elterjed a kutyán,ráadásul a gombát az ember is elkaphatja állataitól.
Nem zárható ki, hogy az állat daganatos betegségben szenved. A köhécselés lehet akár áttét következménye, akár a daganat miatti legyengülés kapcsán kialakult légzőszervi folyamat is. Attól tartok, nem túl jók a kilátások. Sajnos a 2 év körüli életkor aranyhörcsögök esetében magasnak számít. Csak kivételesen élnek ennél hosszabb ideig.
Kutyáknak nincs fogszuvasodása. Amit észlel, az minden bizonnyal fogkövesség, ez viszont nagyon gyakori probléma a kutyáknál. A fogkövek alatt rengeteg baktérium él, és ezek termelik a bűzős szagot okozó anyagokat. A fogköveket időnként le jell szedetni állatorvossal, majd el kell kezdeni néhány olyan megelőző kezelést, ami lassítja az újbóli képződésüket.