1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Mivel a kisrágcsálóknak nagyon sok fertőző (vírusos, baktériumos) és nem fertőző (pl. táplálék eredetű mérgezés, stb.) betegségük van, ami sajnos sokszor elhullást okozhat, ezért nehéz lenne pontosan megmondani miért pusztulhattak el a hörcsögök. Azt javasolnám, hogy furcsa tünetek vagy viselkedések jelentkezésekor érdemes lenne állatorvoshoz vinni az állatkákat. Az esti aktivitás ("nem aludt rendesen, fel volt pörögve és rohangált mindig") azonban normálisnak tekinthető, hiszen a hörcsögök éjszakai állatok, tehát este élénkek, nappal viszont hagyni kell őket pihenni!
A leírtak allergiás bőrelváltozásra utalnak. Az antibiotikum tartalmú sebhintőporos kezelésnek csak akkor van értelme, ha az elváltozott területek baktériummal felülfertőződtek, de akkor is csak rezisztenciavizsgálat után. Javaslom, hogy keressen fel a macskával egy homeopata állatorvost.
A heveny hasnyálmirigy gyulladás, nagyon komoly betegség, ne kívánja, hogy most a terápia részleteit itt végig taglaljam, bízom benne, hogy a diagnosztizáló orvos tisztában van vele. Fontos az intenzív infúziós kezelés naponta, az antibiotikum-terápia és a teljes koplalás! Csak vizet ihat az állat! Legalább egy hétig koplalnia kell. Biztos abban, hogy heveny hasnyálmirigy-gyulladás volt a diagnózis? Ritka a lesoványodás ilyen gyorsan. Nem hasnyálmirigy-elégtelenségről van szó? Ebben az esetben hosszú idő alatt lesoványodik az állat, gyakran lágy a széklete, és a diéta illetve, a kiegészítő emésztőenzimek adagolása a megoldás!
Igen, ésszerű oltási program szerint. A veszettség elleni védőoltás évente kötelező. Ügyelni kell a féregtelenítésre is.
Valóban ebben a korban a kutyáknál is van bizonyos kockázata az első vemhességnek és az ellésnek. Alacsonyabb lehet az alomszám és így abszolút nagy magzatok alakulhatnak ki, melyek nehézellést okozhatnak. Fokozott gondossággal kell tehát eljárni, alapos állatorvosi kontroll ajánlott a venhesség alatt és akkor nem lehet nagy baj.