1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A vitamincseppek legfeljebb a madár immunrendszerét erősítik, így jobban ellenáll a betegségeknek. A leírtak alapján mechanikai sérülés történhetett, vagy a szarurétegben élősködő atkák okoznak elváltozást. Előbbit antibiotikummal, gyulladáscsökkentőkkel, utóbbit lokális kezeléssel (pl. paraffin borogatás), élősködő irtó készítménnyel (pl. ivermectin spot on), illetve a kettő kombinációjával lehet eredményesen kezelni.
Yorkiknál meglehetősen gyakori, hogy a tejfogak nem hullanak ki, mire a maradó fogak kihasadnak. Jellemzően a szemfogak szoktak duplázódni, de nemritkán a metszőfogak is duplázódhatnak. Általában azt lehet mondani, hogy ilyen esetben a tejfogakat ajánlott eltávolítani, mert különben a maradó fogsor rendellenes állását eredményezheti (elnyomja azt). Fogváltás idején a "szájszag" intenzívebb, a megszokottól eltérő lehet. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat. Tekintettel arra, hogy a tej szemfogak eltávolítása meglehetősen körülményes, finom, precíziós beavatkozást igényel, mivel a fog nagyobbik része az állcsontban van, a fogak eltávolításának állatorvosi költsége 3-5 ezer Ft is lehet darabonként. A metszőfogak eltávolítása lényegesen alacsonyabb költséggel jár. Ehhez jön még az altatás költsége. Ez utóbbi az altatás módjától, az altatószer fajtájától és mennyiségétől függően további 3-5 ezer Ft-ot jelenthet.
Azt javaslom, hogy az Interneten keresse meg a macskatartók valamelyik egyesületét, amelyek szabályzatuk szerint esetleg adhatnak úgynevezett "B" törzskönyvet, és az állat külleme alapján dönthetik el, hogy törzskönyvezhető-e.
Elég rejtélyesnek hangzik, amit írt. Lennének ötleteim, de így ez csak találgatás lenne. Talán érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, aki a vizsgálat és a tapasztaltak alapján tudna valami kézzelfoghatóbbat mondani.
Kérdés, hogy a a folyadék mi volt, és honnan távolította el? Genny, ízületi folyadék, vér, stb. mind lehet, és persze az sem mindegy, hogy az ízületből (melyikből?), nyálkatömlőből, vagy máshonnan távolította -e el a azt a bizonyos folyadékot, számtalan eset lehetséges. Ennyi információ alapján csak azt mondhatom, hogy tudni kéne a válasz a fenti kérdésekre, és ettől függően röntgenvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, laborvizsgálat a valószínű következő lépés a megfelelő kezelési terv felállításához. ennél pontosabb tippelésre az ismert információl alapján nem lehet vállakozni, számos variáció elképzelhető.