1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Amennyiben egy kifejlett, ivarérett korú állatról van szó, akkor egy alapos megfigyelés során összehasonlítja az adott kutyafajta un. ´fajtastandardjával´. (www.fci.be) Amennyiben megegyezőnek találja (gyakorlatilag ugyan ezt kell/kellene csinálnia a fajtakiállításokon a bíróknak is !) A kölyök kutya esetén, amennyiben mind a két szülő rendelkezik törzskönyvvel, akkor a szülők és a kölyök DNS vizsgálata adhat egyértelmű eredményt. Csak a kérdés már egy korábbi állapotra is visszavezethető, ugyan is közismerten a korrupció okán olyan kutyák is rendelkeznek törzskönyvvel amelyek eltérnek az adott fajta fajtaleírásától.
Mindig legyen előttük tiszta alom, lehetőleg külön mindegyik állatnak saját. Amelyik rossz helyre piszkít, azt keményen meg kell dorgálni (szóban!). Az alomtálcákat naponta el kell mosni, hogy teljesen szagmentesek legyenek.
Ha a fűtött lakásban lett elszállásolva, akkor szabadon engedés előtt fokozatosan vissza kell szoktatni a hidegebb időhöz. Amennyiben probléma nélkül elfogadja az eleséget, nem vergődik a kalitban, akkor érdemes lenne elengedésével egy napsütéses időszakot megvárni, mikor napközben 10 fok fölé emelkedik a hőmérséklet. A lényeg, hogy a márciusban már szabad legyen, mivel ekkor már nagyon közeleg a párválasztások időszakának vége . Kihelyezett odúval, etetővel elérhető, hogy a ház körül maradjon, szerencsés esetben szaporodjon is.
Létezik többféle táp (Royal Canin, Hill´s, Eukanuba stb.) és kiegészítő (Dermanorm, Lavet stb.), de elsősorban a szőrhullajtás okát kellene megkeresni, ami valóban hormonális ok is lehet, de összefüggésben lehet a műtéttel is...
Ilyen jellegű bódítószer nincs, azonban megpróbálhatnák természetes úton koptatni a körmeit. Lehet kapni un. kaparófákat. Ha hozzászokik ennek használatához, nem kell többé bajlódni a karomvágással.