1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A véres vizelet nem feltétlenül nőgyógyászati eredetű problémára utal. Sokkal gyakrabban fordul elő húgyúti megbetegedés miatt. Javaslom, hogy vigye állatorvoshoz a kutyust! Üdvözlettel: Zsömböly Miklós
Ha a kutya megissza, adjon neki teát, de feltétlenül, minél hamarabb vigye el állatorvoshoz! Ha az antibiotikumos kezelés hatásos volt, nem érdemes gyógyfüvekkel kísérletezgetni. Vagy ha mégis, kérje ki homeopata állatorvos tanácsát!
Üdvözlöm! A veleszületett vízfejűség (hydrocephalus) kórjóslata az 5% esélynél a szakirodalom szerint azért jobb, de kétség kívül nem jó. Az esetek egy része javul idővel, egy része romlik, egy része pedig változatlan marad. A vízhajtós, és szteroidos kezelés javíthat a tüneteken, de valószínűleg teljesen nem fogja megszűntetni azokat, és mellékhatásaik miatt hosszú távú kezelésre nem alkalmasak. Az egyetlen oki terápiás lehetőség az ún. "ventriculoperitoneal shunting", ami azt jelenti, hogy az egy bizonyos agykamrából egy "járatot" alakítanak ki, ami a hasüregbe vezeti el az agyban nagy nyomást okozó folyadékot. Az eljárást egyes amerikai egyetemeken és specialista központokban végzik el, az eredményességet 80%ra becsülik, de esetleges komplikációkkal is számolni kell (fertőzés, a sönt "eldugulása", stb)
Ha már nagyon előrehaladott a fertőzés mértéke, akkor érdemesebb az ilyenkor előírt gyógykezelést alkalmazni a házipatika helyett. Az állatgyógyszertárakban kapható Ivermectin light spot on készítmény megfelel a célnak, vagy keressen fel egy állatorvost a kezeléshez. Az atkaölő sray-vel az üres kalitot és környékét fertőtlenítse.
Lehet pároztatni az injekció után.