1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A mocsári teknős eszmei értéke 50.000 forint! Szigorúan védett faj, otthoni tartása tilos, 2008. novembere óta szerepel a Természetvédelmi Világszövetség Vörös Listáján is. Bármennyire is a szívéhez nőtt, sajnos meg kell tőle válnia. A mocsári teknős a sík vidékek iszapos területein, álló- vagy lassan folydogáló vizeiben él. Keressen neki napsütötte, sűrűn benőtt erdei tavat, vagy ligeterdővel szegélyezett holtágat, mivel csak víz közelében él meg, és engedje szabadon!
A kutyus kora önmagában még nem zárja ki a betegség lehetőségét. Javasolt lenne még röntgenfelvételt készíteni, vérvizsgálatot lyme-kórra, esetleg ha indokolt liquor vizsgálatot. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Feltehetően az alomban lesz holt magzat, de egészséges is. Ez utóbbiak azonban fokozottan terheltek az öröklődő betegségekkel ( farkastorok, dysplazia, vérzékenység stb.) Mindenképpen az ellést követően állatorvosi vizsgálat és szigorú szelekció szükséges.
A szobában tartott díszmadarak vedlése általában folyamatos, de ha mégis sokallná az elhullajtott tollakat, és a csipogást is túlzásnak találja, vigye el állatorvoshoz,.
Egy ilyen általánosságban felett kérdésre nem lehet pár mondatban válaszolni. Megfelelő szakkönyvek olvasását, illetve az internet böngészését javaslom ha több információt szeretne megtudni.