1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Vigye el állatorvoshoz, és beszéljen hozzá hangosabban. Jó lenne tudni azt is, mennyi idős a kutya, és volt-e előzménye a tünetnek. Egy kolléga minden kérdésére választ adhat a kivizsgálás után.
A rózsaszín szirupszerű váladék lehet vér is, és nem feltétlenül az étrend megváltoztatása okozza. Már az első alkalommal állatorvoshoz kellett volna fordulni vele, kérem, minél hamarabb tegye meg!
Az állatorvos valószínűleg arra gondolt, hogy öröklődhetnek fajtatiszta gének is egy nem fajtiszta párzásból. De az Ön esete más, viszont nincs garancia sem erre, sem arra. Attól, hogy egy fajtiszta kutyával is gyorsan fedezteti, már nem befolyásolhatja a megtermékenyített sejtek nemét. De a nem fajtatiszta kutyával közös alomban is lehetnek fajtatiszta kölykök.
A kutyája természetesen viselkedett: mivel a hormonok nem adnak jelzést a szexuális magatartást befolyásoló agyi résznek (nincs tüzelés !) ezért nem engedi magához a kant. A jelenségben a kan kutya ´megtévedt´, mert mivel még nem teljesen álltak át a szuka kutya illatanyagokat termelő hormonjai, ezért a kan tévesen azt érezte, hogy egy ivarérett, fogamzásképes szukával áll szemben. A jelenség a hormonháztartás átalakulásával fokozatosan csökkenni fog és idővel teljesen elmúlik.
Sem a tej, sem a kenyér nem megfelelő táplálék egy kiskutya számára. Kizárólag nagytestű kutyák számára készülő száraz és nedves junior tápokat ehet, melyek csomagolásán megtalálja az adagolási előírást is. A kutya húsevő állat, jellemzően hússal kell táplálni! Olvassa el a cikkeket, így még többet megtudhat a kiskutyák helyes, felelős táplálásáról!