1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A gyulladást antibiotikumos kenőccsel lehet kezelni (a tünetek teljes megszűnéséig naponta legalább kétszer). Ha valóban tört a lábujj, akkor már összeforrt (bár valószínűleg rosszul). Gyorsabb lenne a gyógyulás, ha állatorvos feltárná a gyulladt részt és kitisztítaná.
A prednisolon adását fertőző betegség esetén nem tartom jó megoldásnak. A tünetek ugyanakkor nem zárják ki a mérgezés lehetőségét. Fontosabb lenne infúzió adása, B-vitamin kiegészítés, a szájgyulladásra antibiotikum stb., anyagcserére ható gyógyszerek adása. Ezek a dolgok sajnos házilag nem kivitelezhetők. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Tudnia kell, hogy egyik kullancs elleni csepp sem nyújt 100 %-os védettséget. Ennek ellenére javasolt a kullancsok elleni védekezés, mivel ezek az élősdiek számos súlyos betegséget (Babesiosis, lyme-kór, anaplasmosis) terjesztenek. Javasoljuk, hogy tájékozódjon állatorvosánál, mik a tapasztalatai, melyik csepp működik a legjobb hatásfokkal. A cseppet mindig a szőr széthajtásával közvetlen a bőrre helyezze fel a gerinc vonala mentén több ponton. Rendelőintézetünkben a legjobbakat a DuoWin spot-on-ról mondhatjuk el. Felhívjuk figyelmét, hogy a lyme-kór és babesiosis ellen ma Magyarországon szerencsére már védőoltás is elérhető. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyúltáp mellé nem feltétlenül kell szénát adni, de káros hatása semmiképpen nincsen. Ha csak tápot kap, e mellé nem kell adni semmi egyebet, vagy csak nagy ritkán magkeveréket. Gyümölcsöt sose kapjon, néha kis mennyiségben répát kaphat (1-2 karikát). Mindig ugyanazt a tápot kapja, ha másfélét kap, előtte szoktatni kell hozzá. Üdvözlettel:S.R.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu