1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
Az ékszerteknősök jól hallanak. Zenét akkor lehet mellettük hallgatni, ha az nem túl hangos.
Kedves Kérdező! Nem, nem feltétlenül normális. Normálisan tavasszal és összel kellene tüzelni, átlagosan 3 hét az ún. "tüzelés" hossza és jellegzetes tüneteket tapasztalunk az egyes szakaszokban. Ha ezek nem jelentkeznek, az többféle kiváltó ok következménye lehet. A pajzsmirigy alulműködése nagyon gyakori ok-legalább ezt ellenőriztetni kellene, valamint az egyéb szervi problémákat feltárni egy vérvizsgálattal.
A leírtak alapján nem tollhullás, hanem tolltépés a probléma. Ez leginkább az unatkozó papagájok betegsége, de sokaknál akkor alakul ki a rossz szokás, mikor megkezdődik a vedlési időszak és így reagálnak az ilyenkor jelentkező viszkető érzésre. Lehetőség szerint érje a madarat némi természetes napfény (úgy, hogy ez elől ki is tudjon térni, ha már kellemetlen számára), biztosítson számára elfoglaltságot rágcsálható tárgyak, kalitberendezés formájában (ügyeljen rá, ne legyen túlzsúfolt a ketrec).
Kedves Gazdi! A probléma mindenképpen egy összetett állatorvosi vizsgálatot igényel, hogy a nyelőcső fejlődési rendellenességét is kizárhassa.
Kb. 2 hetesek lehetnek, ami azt jelenti, hogy még min. 3 hétig Önnek kell ellátni az anyamacska összes teendőjét. A tehéntejet nem javasolnám, inkább vegyenek állatpatikában macskatejpótló készítményt. Ha a 6-7 hetes korukig, a választásig minden rendben lesz, akkor onnantól már át lehet térni a szilárd táplálékra. Addig bármi szokatlan tünet megjelenése esetén keressenek fel állatorvost!