1471. A macskák több kapható takarítószerre érzékenyek
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
A macskáknál egyre gyakrabban előforduló pajzsmirigy-túlműködés összefüggésben van takarítási szokásainkkal - állítják a kutatók. Nem szabad az állat helyét gyakran fertőtleníteni!
Tudományos kutatások bizonyították, hogy a szőrös állatok gyógyítanak. Az állatok simogatása nyugtató hatású, csökkenti a vérnyomást. A terápiás állat nem kell feltétlenül kutya, macska, vagy ló legyen. A delfinek is komoly gyógyítók. Különösen a gyerekek számára nyújtanak nagy segítséget...
Hogyan deríthetjük ki, hogy mekkora memóriája van egy aranyhalnak, mire emlékeznek, és mire nem?
Számtalan kórokozó van körülöttünk, amelyek megbetegíthetik az állatokat. A baktériumok, vírusok, gombák és paraziták a légutakon, a gyomron és a beleken át hatolhatnak a szervezetbe, és olykor életveszélyes fertőzést idézhetnek elő. A védekezés az állatok immunrendszerének a feladata. Hogyan segíthetünk nekik?
A kutatók szerint az eszesebb madarak sikeresebbek a madárhölgyek körében, mint kevésbé intelligens vetélytársaik. Lássuk, ki az abszolút menők a madárvilágban!
A szelíd nimfákra kifejezetten jellemző ez a viselkedés. Ha nem tud olyan helyiséget biztosítani a lakásban, ahonnan nem zavaró a madár hangja, akkor a szoba, vagy a kalit sötétítése lehet megoldás, de úgy ebben legyen állandó rendszer, amihez a madár alkalmazkodhat. Naponta legalább 10 óra olyan időszak kell, mikor világos van a papagáj által lakott szobában. Ha csak rövid időre hagyja magára a madarat, akkor a kalit ideiglenes letakarását válassza. Ezt természetesen nem szeretik a papagájok, de így annak is van esélye, hogy megérezzék az összefüggést a letakarás és a kiabálás közt. Nekünk is volt olyan nimfánk, akinél ez működött, de persze az eredmény nem 100%-ban garantálható.
Mindkét dolog állatorvosi vizsgálatot igényel. Nem tudom, mit ért egyébként az állkapocs "kiakadásán". A rendszeresség is relatív fogalom. Van, aki a napi, más a heti, még mások a havi (vagy még ritkább) ismétlődést is "rendszeresnek" minősítik. Nem lényegtelen, hogy a tünetek okoznak-e problémát az állat életvitelében, táplálkozásában. Egyáltalán milyen tüneteket produkál az állat, amikor "kiakad" az állkapcsa? Magyarul: hogy veszi ezt észre? A szemfogak hossza közti különbség oka többféle lehet. Egyáltalán nem biztos, hogy a hosszabb foggal van a probléma (lehet, hogy a másik törött, vagy kopott). Szóval a legjobb, ha felkeresik állatorvosukat.
Ki lehet vinni, miért gyengülne ettől a látása? Üdv
Lehet depressziós, egy társ lehet jót tenne neki.
1./ NEM - NEM - NEM (iletve lehet - amíg beteg nem lesz és/vagy el nem pusztul a "nem a fajtának megfelelő tartási körülmények következtében" - mert egy "társasági, öleb" -ről van szó!) 2./ Minden hagyományos őrző tipusú kutyafajta közül választhatnak. (nem szívesen javaslok fajtákat, mert ilyen esetekben a föl nem sorolt fajták kedvelői megharagszanak !)