1476. Ősmadarak rejtélye
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok jellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most az afrikai házisikló és a kaliforniai királysikló terráriumi tartásával ismerkedhetünk meg.
Amikor ellátogatunk a kennelbe, hogy kiválasszuk az eladó kutyák közül azt a kutyakölyköt, aki legjobb barátunk lesz hosszú éveken át, nincs könnyű dolgunk, hiszen az egyik guruló szőrpamacs tündéribb, mint a másik. Nevet találni az új kiskutyának pedig még ennél is nehezebb feladat!
Az egyre népszerűbb Jack Russell terrier nem hiába talál egyre több családban otthonra: kedves, játékos, intelligens, nagyon aktív kutya, ám tudni kell, hogy személyisége és mozgásigénye rendkívüli. Nézzük, kiknek is ajánljuk ezt a különleges ebet!
Nincs is nagyobb öröm a családban, mint amikor várandós kedvencünknél megindul a szülés, és egymás után bújnak elő az apró kölykök...na de rögtön tizenhét?
Kedves Gazdi! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok A táplálása biztisan nincs rendben, ha túlsúlyos, érdemes lenne megfelelően etetni, ehhez tanácsot a cikkben talál:Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >>
Kedves Mónika! Nagyon valószínűnek tartom, hogy ez szürke-hályog lesz. Mint a betegségek általában, ez nem természetes állapota a szemnek, de fájdalmat egyáltalán nem okoz a hörcsögnek, és mivel nem is látnak túlzottan jól - lévén, hogy éjszakai állatok - inkább a szaglásukra hagyatkoznak, nem lesz túlzottan észrevehető a változás a szem opálosodásán kívül. Ha továbbra is aggódna, vigye el egy kisállatorvoshoz, hogy tüzetesebben meg tudja nézni az állatka szemét. A probléma valószínűleg a kora miatt alakult ki, hiszen a 3 év aranyhörcsögöknél már igen szép kornak számít. :) Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A leírás alapján a vérerek sérülése és a kialakult gyulladás miatt keletkezett savógyülemről lehet szó, amely műtétek után is kialakulhat. Gondolom a sérülései miatt antibiotikumot is kap a kiskutya, a fertőződés elkerülése céljából. Ha a folyadék nem gennyes, és nem tiszta vér, nincs ok aggodalomra,előbb utóbb leáll a termelődés és a maradék pedig felszívódik.
Valószínűleg elbírja, ha tényleg nem furnér és erős lábakon áll.
Sajnos a probléma leírásából egy nagyon fontos információ hiányzik. Nem tudjuk sajnos azt, hogy kan, vagy szuka kutyáról van-e szó, pedig ennek akár nagy jelentősége is lehet. Szuka esetében, főleg, ha nem régiben volt a tüzelése, akkor ezekkel a tünetekkel akár gennyes méhgyulladásról is szó lehet. Csak azt tudom ajánlani, hogy szorgalmasan vigyék kezelésekre, és kérjenek egy alapos kivizsgálást, beleértve a vérlabort és a hasi ultrahang vizsgálatot is.