1476. Ősmadarak rejtélye
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok jellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most az afrikai házisikló és a kaliforniai királysikló terráriumi tartásával ismerkedhetünk meg.
Amikor ellátogatunk a kennelbe, hogy kiválasszuk az eladó kutyák közül azt a kutyakölyköt, aki legjobb barátunk lesz hosszú éveken át, nincs könnyű dolgunk, hiszen az egyik guruló szőrpamacs tündéribb, mint a másik. Nevet találni az új kiskutyának pedig még ennél is nehezebb feladat!
Az egyre népszerűbb Jack Russell terrier nem hiába talál egyre több családban otthonra: kedves, játékos, intelligens, nagyon aktív kutya, ám tudni kell, hogy személyisége és mozgásigénye rendkívüli. Nézzük, kiknek is ajánljuk ezt a különleges ebet!
Nincs is nagyobb öröm a családban, mint amikor várandós kedvencünknél megindul a szülés, és egymás után bújnak elő az apró kölykök...na de rögtön tizenhét?
Úgy tudom, hogy a shih-tzuk szőrszíne nem változik születés után jelentősen. Legalábbis a barna-fehér foltos kiskutya biztos, hogy ilyen marad felnőttnek is és nem lesz "szürke".
Azt szoktam mondani, hogy addig, amíg az első 4 oltása nincs meg a kiskutyának, addig nem szabad idegen (főleg oltatlan) kutyák által látogatott területekre vinni. Saját kertbe, még ha kutya is van (persze oltva!), természetesen kiengedhető és erdőbe, természetvédelmi területre is vihető, hiszen azért 3-4 hónapos koráig nem zárhatjuk be teljesen a lakásba.
A teknőst mielőbb állatorvosnak kell megmutatni. Valószínűleg vitaminhiány okozza a betegséget, az állatorvos ennek megfelelően kezelni fogja a teknőst!
A kép és a leírtak alapján úgy tűnik, hogy a németjuhászok egy gyakori és nagyon súlyos bőrbetegségéről lehet szó. Ezt a bőr mély-gennyes gyulladásának hívjuk. Ha tényleg erről a betegségről van szó, akkor a tünetek sokszor nagyon súlyosak és nehezen kezelhetők. Kezelések ellenére is újra és újra visszatérhetnek a tünetek. Mindenképpen kitartásra és komplex kezelésre van szükség mind az állatorvos, mind a tulajdonos részéről.
Gyakran fordul elő, amit leírt. Valószínűleg tényleg "csak" kis miteszerekről van szó. Egyenként nyomogatni szerintem nem érdemes, inkább kutyasamponos fürösztést kellene alkalmazni az emlőkön, majd ezután állatpatikákban kapható fertőtlenítő hatású lemosó/sampon használatát ajánlom.