1476. Ősmadarak rejtélye
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
Egy 8-10 millió éve élt óriásmadár páratlan épségű, 40 centiméteres koponyájára bukkantak Dél-Peruban, ahol a száraz klíma sok kövületet megőrzött.
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok jellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most az afrikai házisikló és a kaliforniai királysikló terráriumi tartásával ismerkedhetünk meg.
Amikor ellátogatunk a kennelbe, hogy kiválasszuk az eladó kutyák közül azt a kutyakölyköt, aki legjobb barátunk lesz hosszú éveken át, nincs könnyű dolgunk, hiszen az egyik guruló szőrpamacs tündéribb, mint a másik. Nevet találni az új kiskutyának pedig még ennél is nehezebb feladat!
Az egyre népszerűbb Jack Russell terrier nem hiába talál egyre több családban otthonra: kedves, játékos, intelligens, nagyon aktív kutya, ám tudni kell, hogy személyisége és mozgásigénye rendkívüli. Nézzük, kiknek is ajánljuk ezt a különleges ebet!
Nincs is nagyobb öröm a családban, mint amikor várandós kedvencünknél megindul a szülés, és egymás után bújnak elő az apró kölykök...na de rögtön tizenhét?
Előfordul, hogy nem alakul ki a megfelelő csontos koponya. Esetleg agysérv vagy vízfej is lehet, ha nagyob a feje. Vigye el szakemberhez, egy alapos röntgen- vagy ultrahangvizsgálat ki fogja deríteni.
Nem igaz, az aranyhörcsög - különösen, ha ellés után van - ehet sajtdarabkát, tehéntúró-golyócskát, de még eleven szöcskét is!
Távolból nem tudom megítélni, hogy "jól tették"-e. Ha egy állat szenved és javulásra nincs remény, akkor segíteni kell rajta, néha sajnos ilyen formában. A másik kutyus biztos sokáig nem felejti még el a barátját, de idővel biztos beletörődik a hiányába.
Mikor gyerekkoromban hörcsögeim voltak, akkor semmi gondot nem jelentett az elválasztás. Egyszerűen szoptak, amíg ők akartak, aztán mikor tudtak, akkor ették a szilárd eledelt. Papát szerintem akkor kellene visszatenni, mikor a kicsik már elég nagyok, szőrösek, önállóak. De ekkor is csak óvatosan, odafigyelve, nehogy rájuk támadjon. Talán legjobb, ha nem is kerülnek össze, csak ha már a kicsik teljesen felnőttek vagy elkerültek otthonról. Szerintem gond nélkül elfogadják majd egymást.
A fokhagyma nem káros, maximum büdösek lesznek tőle. Egyék, ha szeretik. Csirkemájat is kaphatnak, de ne sokat. Főleg fiatal állatoknál túl lehet adagolni az A-vitamint túlzott májetetéssel. A leírt tápadagolás megfelelő, de én azért még a csirkehúst is megfőzném, biztos, ami biztos alapon, mert tartok a salmonellózistól. És az is igaz, hogy a helyes táplálással sok betegség megelőzhető!