1486. Mi az a kennel köhögés?
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek.
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most a vörös királysikló terráriumi tartásának szabályaival ismerkedhetünk meg.
Egyre több pórázvégen vonuló macskával találkozunk az utcákon. De vajon szabad-e egy macskát pórázon sétáltatni?
Kedves kérdező! Egy ilyen korú macskának minél előbb szüksége van egy állatorvosi vizitre, ahol megvizsgálják, megkaphatja védőoltásait, féreghajtó kezelését és további fontos információkat kaphat állattartással, ivartalanítással kapcsolatban. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Egyetlen dolgot tudok csak ajánlani: el kell vinni a kiskutyát állatorvoshoz, és meg kell vizsgáltatni! Vizsgálat nélkül legfeljebb hasraütve lehetne találgatni, de ennek nincs értelme.
Kedves Zsófia! A tartalmas levéllel szemben én kissé rövidebbet írok. A tenyésztő véleményéhez csatlakoznék. A fészek levétel inkább csak a hím maradék ambícióját venné el a tojó meghódításától, míg utóbbi akár a kalit sarkába is lerakja a tojásait. Bármilyen nehezére esik is, de a férjének minél kevesebb időt kellene a madárral tölteni, így elősegíthető, hogy annak figyelme a hím felé összpontosuljon. Ha a tojások magtalanok, akkor is érdemes 3 hétig a tojó alatt hagyni(a kotlási idő alatt fogy a tojásrakási kedv és ha hagyja, hogy a hím néha leváltsa, akkor az elősegíti a párrá csiszolódást). Persze az is lehet, hogy végig sem üli a kotlási időt. Már az is eredmény, ha a tojások számát sikerül csökkenteni, mert az évi 30 tojás megterhelheti a nimfatojó szervezetét. Ásványianyag legyen a kalitban egy tálkában, mivel kevésbé stimulálja költésre a tojót, de hiánya végzetes lehet. A papagájszelídítés márcsak ilyen érdekes sport. Eleinte mindent megteszünk, hogy a madár csak bennünket szeressen, majd mikor ivaréretté válik küzdünk azért, hogy eltávolodjon és saját fajtársával foglalkozzon. Az esete sajnos nem egyedi és higgye el, ha előre szólunk a leendő madártulajdonosnak, a többségük akkor is egykét fog választani.
Kedves Beky! A tüdőgyulladás utókezelésére két szert ajánlok: Sulphur-iodatum CH9 ill. Spongia CH5. E két szert adja a cicának napi 2x. Ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, mindenképpen több információra lesz szükségem (pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága) ahhoz, hogy hatásos homeopátiás szert (az egyedileg legmegfelelőbbet!) tudjak adni kedvencének. Ehhez viszont szükség lenne egy részletes anamnézis felvételre. Ha szeretné, szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Kati! Csontot a cica egy éves kora után kaphat, de akkor is csak olyat, ami kisebb darabokból áll, és meg tudja rágni. A csirkenyak megfelelő lehet, de a csirke csöves csontjai, mint a szárny vagy a láb csontjai, ezek nem adhatók! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea