1486. Mi az a kennel köhögés?
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek.
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most a vörös királysikló terráriumi tartásának szabályaival ismerkedhetünk meg.
Egyre több pórázvégen vonuló macskával találkozunk az utcákon. De vajon szabad-e egy macskát pórázon sétáltatni?
A szőrtüszőatka egy parazita, amit a medrollal nem lehet elpusztítani. ezért ha a diagnózis helytálló akkor megfelelő parazita ellenes szerekkel szsztémásan, amitráz tartalmú szerrel helyileg kell kezelni és az immunrendszert sem árt erősíteni. Ha a medroltól korábban meggyógyult akkor valamilyen allergiás reakció okozhatta a panaszokat.
Kedves Gazdi, semmi jóval nem tudom bíztatni, ha nagyon beteg egy macska, elmegy a háztól meghalni. Ha már súlyos a fülrühösség, akkor egyensúlyzvart is okozhat. A többi macskát sürgősen vigye állatorvoshoz, hogy kezelni tudja a fülüket. A rühös fülű alvó macska >>
6 éves korig ideális a vemhesítés 8 évesen már elég idős,odafigyelés és jó tartási körülmények esetén van még esetleg esélye Juh, avagy az önműködő fűnyíró >>
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást! Homeopátiás szerrel is segíthetünk a védőoltás utáni reakciók csillapításában. Ez a szer a Thuja C30, amit naponta egyszer kell beadni két-három napon át. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea.
Kedves Kérdező már ez is sok egy 60 literes akváriumba, többet nem kellene bele tenni.