1486. Mi az a kennel köhögés?
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés egy fertőző légcső- és hörgőgyulladás, aminek számos oka lehet. Nem jár lázzal, a kutya eszik, iszik, de erősen köhög.
A kennel köhögés sokszor magától is elmúlik, mint az embereknél egy "megfázás". Azonban gyulladáscsökkentőkkel, köhögéscsillapítókkal vagy éppen hurutoldókkal, immunerősítő szerekkel, vitaminokkal, és szükség esetén antibiotikummal a betegség lefolyása gyorsítható, a tünetek (főképp a kínzó köhögés) enyhíthetőek.
Sok kérdés érkezik Dr. Háziállat postaládájába a kutyák ivartalanításával kapcsolatban. Mikor esedékes az ivartalanítás, egyáltalán szükség-e, és ha igen, hogyan hozhatjuk meg a legjobb döntést?
A hüllők terráriumának kialakításakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és tartásuk alapvető feltételeivel. Most a vörös királysikló terráriumi tartásának szabályaival ismerkedhetünk meg.
Egyre több pórázvégen vonuló macskával találkozunk az utcákon. De vajon szabad-e egy macskát pórázon sétáltatni?
Kiképzésnek nem mondható, - de elképzelhető, hogy az anya állat valamilyen meggondolásból elhurcolja a kölykét. A hazahozás előfeltétele, hogy a kölyök állat túlélje az anyai ösztön diktálta kényszer kirándulást !
A nyers hússal etetni a macskát nem a legegészségesebb megoldás, több veszélyt is hordoz. Jelenleg a macskatápok olyan széles választéka kapható a kereskedelmi forgalomban, - hogy minden igény kielégíthető, minden probléma megoldható. Elsősorban 1-2 napig semmilyen táplálékot nem kell adni a cicáknak, csak friss ivóvíz legyen számukra elérhető. Ezt követően lehet türelmesen próbálkozni 2- 3 napos vátakozásban, külömböző nedves/dobozos tápokkal. Ajánlom figyelmébe a NATUR MENÜ választékot: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/4e0c0d431f7a8_MACSKATAPOK
Kedves Gazdi! Valószínűleg terméketlen valamelyik állat. Miután a hörcsögök közeli rokontenyésztettek elég gyakori a rokonsági fok, és ez is oka lehet a sterilitásnak. Sajnos a konkrét okot valószínűleg sosem fogjuk tudni kideríteni. Üdvözlettel.
A hormonkezelés sajnos durva beavatkozás a szervezet rendszereibe, így minden későbbi tünetnek fontos jelentősége lehet. Találgatások (és főleg várakozás) helyett mindenképpen azt tanácsolom, hogy mielőbb mutassa meg a kutyát egy másik állatorvosnak!
Valószínűleg a tüzeléssel illetve az azzal együtt járó un. 'álvemhesség'gel van összefüggésbe a tünet. A tüzelést követően ivartalanítassa a kutyát!