1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves kérdező! Egy ilyen korú macskának minél előbb szüksége van egy állatorvosi vizitre, ahol megvizsgálják, megkaphatja védőoltásait, féreghajtó kezelését és további fontos információkat kaphat állattartással, ivartalanítással kapcsolatban. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő www.malyiallatorvos.hu
Egyetlen dolgot tudok csak ajánlani: el kell vinni a kiskutyát állatorvoshoz, és meg kell vizsgáltatni! Vizsgálat nélkül legfeljebb hasraütve lehetne találgatni, de ennek nincs értelme.
Kedves Zsófia! A tartalmas levéllel szemben én kissé rövidebbet írok. A tenyésztő véleményéhez csatlakoznék. A fészek levétel inkább csak a hím maradék ambícióját venné el a tojó meghódításától, míg utóbbi akár a kalit sarkába is lerakja a tojásait. Bármilyen nehezére esik is, de a férjének minél kevesebb időt kellene a madárral tölteni, így elősegíthető, hogy annak figyelme a hím felé összpontosuljon. Ha a tojások magtalanok, akkor is érdemes 3 hétig a tojó alatt hagyni(a kotlási idő alatt fogy a tojásrakási kedv és ha hagyja, hogy a hím néha leváltsa, akkor az elősegíti a párrá csiszolódást). Persze az is lehet, hogy végig sem üli a kotlási időt. Már az is eredmény, ha a tojások számát sikerül csökkenteni, mert az évi 30 tojás megterhelheti a nimfatojó szervezetét. Ásványianyag legyen a kalitban egy tálkában, mivel kevésbé stimulálja költésre a tojót, de hiánya végzetes lehet. A papagájszelídítés márcsak ilyen érdekes sport. Eleinte mindent megteszünk, hogy a madár csak bennünket szeressen, majd mikor ivaréretté válik küzdünk azért, hogy eltávolodjon és saját fajtársával foglalkozzon. Az esete sajnos nem egyedi és higgye el, ha előre szólunk a leendő madártulajdonosnak, a többségük akkor is egykét fog választani.
Kedves Beky! A tüdőgyulladás utókezelésére két szert ajánlok: Sulphur-iodatum CH9 ill. Spongia CH5. E két szert adja a cicának napi 2x. Ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, mindenképpen több információra lesz szükségem (pl. mi javít, mi ront a cica állapotán, milyen egyéb betegségei vannak, milyen a lelki beállítottsága) ahhoz, hogy hatásos homeopátiás szert (az egyedileg legmegfelelőbbet!) tudjak adni kedvencének. Ehhez viszont szükség lenne egy részletes anamnézis felvételre. Ha szeretné, szívesen segítek. Kérem hívjon időpont-egyeztetés végett (06/20-928-4425)! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Kedves Kati! Csontot a cica egy éves kora után kaphat, de akkor is csak olyat, ami kisebb darabokból áll, és meg tudja rágni. A csirkenyak megfelelő lehet, de a csirke csöves csontjai, mint a szárny vagy a láb csontjai, ezek nem adhatók! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea