1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Lehet, hogy nem is megtépésről van szó, hanem valamiféle betegség miatt lett "tépett", borzolt, csapzott a tolluk. Erre utalhat a prüszkölés is. Állatpatikában recept nélkül csak vitamincseppeket lehet beszerezni, ezért jó lenne elvinni őket állatorvoshoz. Hasmenés esetén enyhébb esetekben jót szokott tenni az alma, meggybefőtt, keserűtea (cukor nélkül), joghurt, feltéve, ha sikerül belediktálnunk ezeket az állatkába.
Én nem javasolnám a téli sétát, főleg ha olyan hideg van, mint most. Nem igazán maga a hideg a fő gond, mert azt még elviselnék, hanem a hirtelen hőmérsékletváltozás a lakás és az utca között. Ilyenkor könnyen megfázhatnak, aminek hosszas kezelés lehet a vége.
A világítást érdemes úgy megválasztani, hogy kihozza a halak színét és a növények tudjanak fotoszintetizálni. Tehát a kék fény teljesen ártalmatlan a halakra nézve, de a növények életreakciói lelassulhatnak! Ajánlott a kék neoncső mellé egy világosat is beszerezni (például fehéret)!
Otthon kamillateás mosást-borogatást kellene csinálni, de jó lenne elvinni állatorvoshoz is, hogy kapjon szemcseppet vagy kenőcsöt, illetve meg kellene vizsgálni, hogy tényleg csak a szeme beteg-e!
Szinte az összes papagájfélét tartják nyitott volierben, de ennek fontos feltétele, hogy legyen egy zárt, fűthető része a voliernek, ahonnan kis nyíláson tudnak kijutni a szabadba, hogy süttessék magukat a téli-déli napsugarakkal. A másik feltétele a szabadban tartásnak a szoktatás; a szabad körülmények között született és így nevelkedett papagájok elviselik a hideget, de egy szobából, vagy kereskedésből kikerült állat nagyon könnyen megbetegedhet, ami végzetes lehet. Sokszor még azonos fajú papagájok együtt tartása sem problémamentes és meglehetős profizmust igényel egy több fajból álló kolónia biztonságos összeállítása (megfelelő odúszám, alapterület, ülőrúdmennyiség a viaskodások elkerülésére, stb.). Ez ügyben érdemes tenyésztőkkel felvenni a kapcsolatot.