1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Kedves Gazdi! Valószínűleg nem kálium, hanem K-vitamin, amit kap a kutyus. A patkányméreg véralvadásgátló hatású. 1-2 napon belül érdemes ellenőrizni a véralvadási laborparamétereket. Ehez viszont rendelőbe kell vinni a kutyust. Hánytatni csak korai stádiumban érdemes. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Renáta! A bőrgyulladások diagnosztikája laborvizsgálatot igényel. Bőrkaparék mikroszkópos és gombatenyésztési vizsgálat szükségeltetik, majd ennek mgfelelő gyógyszeres kezelés válik szükségessé. Úgy hogy el kellene vinni az állatorvosához a cicát, mert ha gomba, akkor egyes speciális fajok emberre is átterjedhetnek. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Az Ivermectin spot on változatát 0,5ttkg-ra javasolják, egy csepp ennek az ötszöröse, 4-5 csepp a 20-25-szöröse ha a nimfák átlagos 10dkg körüli testsúlyát vesszük figyelembe. A tényszerűség kedvéért hozzá kell tenni, hogy tudomásom szerint még a gyártó sem rendelkezik elég referenciával a hatékonysághoz, vagy a szükséges minimális-maximális dózis, vagy éppen a kezelendő állatfajok egyedeire fajcsoportonként alkalmazható hatástanulmánnyal, Több madártartó is dicsekszik azzal, hogy "brutális" mértékben, vagyis a javasolt adagolássokszorosának megfelelő mennyiségben használja a spot on készítményeket. Véleményem szerint ez felelőtlenség. A túldozírozott készítmények elsősorban a májat károsítják, de ezen kívül még sok kedvezőtlen mellékhatásuk is lehet. Májregenerálásra mindenképp javasolnék máriatövismagot, vagy ebből készül gyógyhatású kivonatot. A 10mg-os Ivermectin spot on (vagyis nem spot on light) eredeti adagolás szerint 150kg élősúlyra elegendő, úgyhogy semmiképp ne folytassa tovább a madár "kezelését". Egy nimfapapagájt egy csepp Ivermectinnel kellett volna kezelni, majd ezt 2-3 hetenként megismételni 2-3 alkalommal. Sebkezelésre fertőtlenítésre legtöbbször Betadint szoktunk használni, esetleg nagyobb sérüléshez, nehezen elálló vérzés csillapítását követően un. Mikulicz, vagy más néven patakenőcsöt, ami kiváló fertőtlenítő, vérzéscsillapító, hámosító hatású. Feltételezem, hogy a "kék Lukács" kenőcs hatóanyaga is ezüst származék lehet. Az említett "fátyol", az a pislogóhártya, amivel a madarak a szemüket nedvesítik. Beteg madárnál a pislogás sűrűbben ismétlődik. Csak utólagos információként - a tolltetvek, atkák, a kalit közvetlen közelében maradnak, nem hagyják el a gazdaállatot, erős fertőzöttség esetén, ha mégis az ember kezére kerülnek, rövidesen elpusztulnak. Nagyobb állományoknál kártételük jelentős lehet, de 1-2 madaras hobbitartóknál gyorsan kiírthatók. A madáron történő kezelés mellett a kalit közvetlen környékét érdemes ilyenkor befújni, például piretrin hatóanyagú sprayvel.
Pontos diagnózist bélsárvizsgálat adhat. Enélkül állatorvos által javasolt szélesspektrumú antibiotikummal lehet kísérletezni, ami enrofloxacin,vagy tetran hatóanyagú. Vagyis mindenképp érdemes állatorvoshoz fordulni, méghozzá a 3 hete meglévő tünetek alapján, minél gyorsabban.
Kedves Kérdező! A hányadék vizsgálatára szükség van. Dr. Puskás Gábor