1491. A legjobb kutyahordozók minden alkalomra
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
A kutyaszállításra alkalmas kutyahordozó táskák ugyanazt a szerepet töltik be, mint a kutyabox, a különbség csupán annyi, hogy kényelmesen a vállunkra is akaszthatjuk - a kiskutyával együtt.
Mit akarhat a kutyánk, amikor hozzánk sétál, felágaskodik, és egyik mancsát az ölünkbe, vagy a kezünkre helyezi? Mit szeretne közölni velünk amikor a fejünkre, vagy a vállunkra teszi a mancsát?
Amint elérkezik a séta ideje, a kutya már az ajtóban topog és csahol, szájába kapja a pórázt, alig várja, hogy elinduljatok. Kiviharzik az ajtón, húz, rángat és tépi a pórázt, hiába próbálunk megálljt parancsolni neki és értésére adni, hogy ezt a fajta viselkedést a gazdi nem kimondottan kedveli.
A yorkshire terrier természeténél fogva nagyon szereti az embereket. Amint sikerül elnyerni a kölyök yorkie bizalmát, és belopni magunkat szívébe, a kiskutya nevelése gyerekjátékká válik. De ehhez játékos nevelési módszerekre is szükség van!
A hüllők terráriumi tartásakor nem árt tisztában lennünk az állatok fajtajellemzőivel és viselkedésével. Főként akkor ha legújabb kedvencünk egy nagytestű kígyó. 9 hasznos tipp újdonsült kígyótartóknak!
Ez az a probléma, amin innen biztos, hogy nem fogok tudni segíteni. A leírtak alapján agóniának tűnik a dolog, ennek sok oka lehet (mérgezés, fertőzések, egyéb betegségek). Ilyen esetben mindig állatorvoshoz kell vinni az állatot, hátha megmenthető.
A "hisztérikus" viselkedés lehet, hogy a rendszeres ivarzással függ össze. Ez meg fog szűnni az ivartalanítás után. Az is lehet, hogy azért hiperaktívabb a cica a korábbi időszakhoz képest, mert akkor lefoglalták egymás energiáját a testvérével, most viszont máson vezeti le a felesleges "feszültséget". Minél több biztonságos macskajátékot adnék neki! A kajalopásról le lehet és le is érdemes szoktatni és a fogyás szerintem betudható annak, hogy még nincs ivartalanítva, "süldő", sokat mozog, stb. (Feltételezem, hogy férehajtásai és oltásai rendben megtörténnek!)
Igen, sajnos ez gyakran előfordul a hörikkel. Talán a kis testméretük miatt olyan esendőek. Rengeteg fertőző és egyéb betegségük is van, amik sokszor nagyon gyorsan az álatka elpusztulásához vezet. Gyakran előfordul ételmérgezés is (pl. gombatoxinnal fertőzött táp, stb.) ami szintén gyors elhulláshoz vezethet. Nagyon sajnálom szegényt, de erre nehéz előre felkészülni és sokszor megmenteni sem lehet őket.
Nőstény a cica? Nem lehet, hogy "tüzel" éppen? Egyébként sokszor csinálják ezt a macskák. Sok játékkal kell őket ellátni, illetve célszerű kizárni őket a hálóból vagy "le kell őket fárasztani". Ezzel kapcsolatban találtam egy érdekes és hasznos cikket.
A fiatal teknősök páncélja rendszerint lágyabb, mint öregkorban, mert folyamatosan növekednek. A páncéllágyulás rendszerint nem megfelelő vitamin- és kalciumellátottságra vezethető vissza. Ezen fontos vitaminok és ásványi anyagok rendszerint megtalálhatóak a teknősök számára készített vitamin- és ásványianyag kiegészítőkben. Ezek a készítmények széles körben beszerezhetőek az aquarisztikai üzletekben. (Micro-Macro Food ásványianyag keverék por, Vita-Combi teknős csepp, vitaminoldat, amely a bőrről is felszívódik.) Nagyon durva páncéllágyulás esetén a páncélhoz belülről tapadó izmok helyén a páncél külső felületén akár behúzódások, övek is keletkezhetnek. Ilyen esetekben állatorvosi segítségre van szükség, megfelelő injekciós kezelés formájában. Az akvarisztikai boltokban kapható víztisztító szerek a célnak tökéletesen megfelelnek, a víz tisztaságára kell kellő figyelmet fordítani. A víz elsősorban etetéskor szennyeződhet, a feleslegesen adott táplálék a vízben nagyon hamar bomlik, mintegy táptalajként szolgál a baktériumok számára. Ezért alapszabály, hogy csak annyi táplálékot adjunk egyszerre, amit a teknős el is fogyaszt. Ezenkívül vízszűrők is beszerezhetőek a víz tisztítása céljából. Az első évben naponta kell etetnia teknősöket. étrendje lehet nagyon változatos, a teknőstáptól kezdve az élő halig. Főeleség lehet az egész fagyasztott hal, amelyet kiegészíthetünk teknőstáppal, lisztkukaccal, hangyatojással, teknősmüzlivel, vizibolhával, stb. A teknősök tisztán növényi eredetű táplálékot is igényelnek, hazai körülmények között szívesen elfogadják a nyers vagy forrázott salátát pitypang levelet. Az élő kis hal adása is megfelelő, mert a teknős kiélheti vadászszenvedélyét. A világításhoz tökéletesen megfelel egy 40 W-os izzó, a teknősök 24-26 °C-os vízben érzik jól magukat, amely hőszabályozós fűtőkkel biztosítható. Az infralámpa használatát nem ajánlom. A teknős ösztönösen megválasztja tartózkodási helyét, a vízen kívül biztosítani kell számára sütkérező helyet is. Amennyiben többet szeretne tudni a teknősök tartásáról, ajánlom, hogy tartásukról szóló szakkönyvet szerezzen be.